piątek, 24 marca 2023r.

Praca w Niemczech na co uważać? Na jakie ogłoszenia nie należy odpowiadać?

unnamed file 4

Planując wyjazd do Niemiec nie powinniśmy kierować się wyłącznie kwestią finansową. Bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów jest jednym z ważniejszych elementów, jeżeli chodzi o zatrudnienie poza granicami naszego kraju. Osoby, które znajdą już pracę, zanim podpiszą umowę, powinny uzyskać wszelkie informacje na temat warunków oraz formy zawarcia umowy dotyczącej wykonywania pracy.

Na co uważać, szukając pracy w Niemczech?

Niemcy to państwo, gdzie każdego roku przyjeżdża mnóstwo obcokrajowców w celach zarobkowych. Niestety nie zawsze warunki oraz wynagrodzenie za pracę są zgodne z obowiązującymi przepisami. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wiedzieć, na co uważać podczas nawiązywania współpracy, jeżeli stroną zatrudniającą jest niemiecki pracodawca.

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla osoby szukającej zatrudnienia jest sprawdzenie potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu będzie można uzyskać informację na temat nie tylko samej pracy, ale również tego, jak pracodawca traktuje swoich pracowników. Warto także zwrócić uwagę na kwestie formalne, które dotyczą podpisania samej umowy, ponieważ stanowi to zabezpieczenie dla obu stron.

Nieuczciwy pracodawca i co dalej?

Przeglądając oferty pracy często, można trafić na ogłoszenie, gdzie oferowane są bardzo atrakcyjne zarobki. Jednak czy warto odpowiadać na taką ofertę? Otóż wiele osób, widząc wysoką stawkę od razu, wysyła swoje CV.

Niestety nie zawsze mamy pewność, że pracodawca zamieszczając takie informacje, będzie uczciwy. Niekiedy może się okazać, że oferta ma na celu wyłącznie przyciągnięcie pracownika. W momencie, kiedy jakieś ogłoszenie wydaje nam się być podejrzane nie należy na nie odpowiadać.

Oczywiście nie zawsze oferowanie bardzo dobrych zarobków przez pracodawcę jest podejrzane. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy zarobki są adekwatne do danego stanowiska, czyli pracodawca, szukając osoby do wyższe stanowisko, może oferować wyższe wynagrodzenie.

Znajomość języka

Szukając pracy za granicą, warto znać język obcy, chociażby w stopniu komunikatywnym. Brak możliwości porozumienia się z pracodawcą i innymi osobami, które będą z nami pracować może wpłynąć na naszą niekorzyść.

Często się zdarza, że pracodawca wykorzystuje fakt nieznajomości języka przez pracownika, a więc takie ogłoszenia powinny wzbudzać obawę osób poszukujących pracy. Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy zatrudnianiem osób zajmują się agencje pracy. Tutaj wiele osób, które nie znają języka, są zatrudniane mając opiekuna porozumiewającego się w języku polskim.

Może spodobać Ci się również:

photo 1579446650032 86effeeb3389cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8U2hvZSUyMGltcHJlZ25hdGlvbnxlbnwxfDB8fHwxNjYzNzQ5OTA3ixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak czyścić obuwie sportowe, by nie utraciło swoich właściwości?

1 września 2022

Przy właściwej pielęgnacji nowo kupione buty mogą nam służyć nawet kilka sezonów. Warto jednak po każdym użyciu sprawdzić je i jeśli potrzeba wyczyścić oraz zaimpregnować. W ten sposób uchronimy delikatną…

Czytaj więcej