poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Laserowe zamykanie naczynek – kiedy warto ten zabieg wykonać?

photo 1508214751196 bcfd4ca60f91ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jedną z najczęstszych form zaburzeń naczyniowych jest występowanie pajączków naczyniowych, czyli teleangiektazja. Jest to dolegliwość występująca głównie u kobiet, a pojawia się na twarzy i nogach. Pękające naczynka nie znikają same, warto więc sięgną po odpowiednią metodę ich zamykania.

Medycyna estetyczna oferuje w tym względzie kilka metod, a popularnym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek. Kraków ma na swojej mapie specjalistyczne gabinety, w których można skutecznie pozbyć się tego problemu i zapewnić skórze idealny wygląd.

Zabieg laserowego zamykania naczynek – jak wygląda?

Wykorzystanie lasera w leczeniu pajączków naczyniowych pozwala na uzyskanie szybkim i niezwykle skutecznych rezultatów. Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia, ale warto podkreślić, że jedyne odczucie, to delikatne swędzenie i niewielkie pieczenie. Trwa zazwyczaj kilkanaście minut, w ciągu których skóra naświetlana jest wiązką laserową.

W procesie naświetlania podgrzewana jest hemoglobina, co prowadzi do wykrzepiania i zamykania naczynka. Miejsce naświetlane pokryte jest kremem obkurczającym naczynia, a po wykonanym zabiegu na skórę aplikuje się odpowiedni krem regenerujący. Taki zabieg, w zależności od ilości pajączków naczyniowych, może być wykonany jednorazowo lub rozłożony na kilka razy z zachowaniem kilkutygodniowych przerw.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Przed zabiegiem trzeba zadbać o to, by skóra nie była narażona na wszelkie promieniowanie. Nie należy jej opalać ani w sposób naturalny, ani przez solarium. Nie wolno również używać samoopalaczy oraz wszelkich preparatów zawierających pochodne witaminy A.

Już miesiąc przed planowanym zabiegiem zamakania naczynek warto przedsięwziąć działania przygotowawcze. Tu istotne jest odstawienie suplementów diety, ziół i herbatek mających działanie fotouczulające. Zamykanie naczynek jest zabiegiem skutecznym wówczas, gdy z diety wyeliminuje się kosmetyki zawierające kwasy i witaminę C.

U kogo przeprowadzane jest laserowe zamykanie naczynek?

Jak wspomnieliśmy wyżej problemy z pękającymi naczynkami częściej występują u kobiet. Zabieg laserowego zamykania naczynek jest jednak również ordynowany przez dermatologa w przypadku osób z wrodzoną malformacją naczyń włosowatych lub przy wystąpieniu naczyniaków rubinowych.

Najczęściej jest to defekt burzący estetyczny wygląd skóry, a ten aspekt bardziej, jednak trafia do kobiet. W każdym przypadku warto skonsultować się z dermatologiem wykonującym zamykanie naczynek, który dobierze metodę oraz ilość niezbędnych zabiegów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Jaki laser do grawerowania metalu? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego urządzenia?

1 lipca 2021

Grawerowanie metalu to nic innego jak przenoszenie na niego tekstu lub innych napisów. Poza tym laserowe grawerowanie pozwala również na umieszczanie zdjęć, co jest bardzo istotne w wielu zakładach produkcyjnych.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady