wtorek, 31 stycznia 2023r.

Kim jest pośrednik leasingowy i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

unnamed file

Leasing w dzisiejszych czasach jest jedną z najpopularniejszych form finansowania różnego rodzaju przedmiotów przydatnych w firmie. W przeważającej mierze są to samochody. Leasing może pomóc w złożeniu dobrej floty samochodowej w firmie transportowej. Przydatny jest również w zakupie samochodu służbowo – prywatnego.

Leasing dzieli się na dwie formy: leasing operacyjny i leasing finansowy. Aby nie pogubić się, wybierając odpowiednią formę, należy zwrócić się do wyspecjalizowanego człowieka, jakim jest pośrednik leasingowy. Często pośrednictwo takie oferowane jest przy usługach księgowych, a to oznacza dobrą i wszechstronną pomoc dla leasingobiorcy.

Co robi broker leasingowy?

Między brokerem, czyli pośrednikiem leasingowym, a doradcą leasingowym są zasadnicze różnice. Doradca to zazwyczaj osoba zatrudniona w salonie samochodowym lub banku. Oferuje określone rozwiązania promowanej przez siebie firmy leasingowej. Korzystając z jego usług klient może jedynie wybrać, jaki rodzaj finansowania preferuje oraz zakres cenowy wybieranego auta.

Broker leasingowy dysponuje ofertami wielu firm leasingowych. Musi posiadać i doświadczenie i wiedzę na temat aktualnych uwarunkowań rynku, a także możliwość dopasowania oferty do klienta. Niezbędne jest tu jasne określenie przez klienta swoich potrzeb, tak by dokonać odpowiedniego wyboru przedmiotu i firmy leasingowej.

Korzyści z korzystania z pośrednictwa leasingowego

Główną korzyścią jest możliwość wybrania leasingodawcy wśród wielu ofert. Dobry broker zaznajomiony jest z aktualnymi promocjami, a także warunkami przyznawania leasingu. Na jego pomoc można liczyć również w przypadku dobrania samochodu do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności.

Pośrednik leasingowy ma za zadanie udzielenie przejrzystej informacji na temat formy leasingu oraz jego kosztów. Pomaga efektywnie podczas kompletowania dokumentacji, a nawet podczas negocjacji z bankiem.

Broker leasingowy z usługami księgowymi i finansowymi

W zależności od wybranej formy opodatkowanie i zwrot kosztów są różne. W tej kwestii wybór właściwego pośrednika może być kluczowy. Wśród wielu propozycji ma on wgląd w najmniejsze szczegóły ofert. A posiadając odpowiednią wiedzę może znacząco ułatwić leasingobiorcy zaciągnięcie tego zobowiązania.

Działając na korzyść klienta broker leasingowy pośredniczy między klientem, a bankiem. W takiej sytuacji, dobrze, jeśli posiada również wiedzę na temat aktualnych przepisów prawnych i finansowych. Prowadząc jednocześnie księgowość firmy jest dobrze zorientowany, jaką formę leasingu klient powinien wybrać.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Buty męskie adidas na co dzień – jakie kupić?

1 września 2021

Chociaż wybór butów sportowych jest duży, im więcej modeli obuwia, tym trudniej jest podjąć decyzję. Buty muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wygodne w codziennym użytkowaniu. Czym kierować…

Czytaj więcej