piątek, 01 grudnia 2023r.

Jaki lokalizator bez abonamentu? Czy GPS bez abonamentu to dobre rozwiązanie?

photo 1557775692 14a239c3a5e5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup lokalizatora to bardzo ważny krok, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo samochodu. Warto jednak dodać, że nie jest to jedyna czynność, jaką należy wykonać w kierunku zabezpieczenia auta. Poza zakupem nadajnika ważny jest też abonament, który zostanie wybrany. Co powinniśmy wiedzieć o abonamencie do lokalizatorów GPS i czy abonament zawsze jest konieczny?

Abonament do lokalizatora – czy jest potrzebny?

Użytkowanie lokalizatora bez abonamentu jest możliwe, jednak niesie to pewne ograniczenia. Wybierając jedynie lokalizator bez dodatkowej usługi, możemy korzystać wyłącznie z zakupionego sprzętu. W tym przypadku niezbędna jest karta SIM, bez której działanie urządzenia byłoby niemożliwe.

W przypadku nadajników bez abonamentu operator sieci, z jakiej kupimy kartę SIM nie odpowiada za jakość i problemy w ciągłości przesyłanych danych. Niestety w takiej sytuacji nie mamy pewności, czy w danej chwili namierzenie auta będzie możliwe. Ponadto trzeba pamiętać o regularnej opłacie karty SIM, gdyż w momencie, kiedy zapomnimy o tym, przesyłanie danych zostanie zablokowane.

Jakie korzyści płyną z posiadania abonamentu?

To właściciel samochodu decyduje o tym, jaki monitoring samochodu wybierze. Należy jednak dodać, że wybór GPS wraz z abonamentem niesie wiele korzyści, dzięki czemu auto jest całkowicie bezpieczne, a my nie musimy obawiać się jego utraty. Abonament to nie tylko usługa stałego monitorowania pozycji auta, ale też pewność, że ciągłość przesyłanego sygnału nie zostanie przerwana, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z sygnałem odpowiada firma świadcząca usługi.

Ponadto w tym przypadku ważne są też certyfikaty, które są ważne w każdej firmie oferującej usługi stałego monitorowania pojazdów. Co więcej, brak abonamentu to również niezabezpieczone serwery i brak ważnego w tym przypadku wsparcia technicznego.

Dlaczego należy wybrać profesjonalną ochronę auta?

Jeżeli zdecydujemy się na wybór GPS wraz z abonamentem, możemy być spokojni o nasz samochód. Poza tym to nie my musimy śledzić pozycję auta, a firma, z jaką nawiążemy współpracę. W momencie, gdy postawimy na pełen profesjonalizm, zyskamy mnóstwo korzyści.

Oczywiście takie usługi wiążą się z dodatkową opłatą poza zakupem samego urządzenia, jednak mamy wtedy pewność, że samochód jest bezpieczny. Niekiedy usługa stałego monitorowania auta wliczona jest w koszty związane z zakupem, a więc jeśli planujemy zakup GPS, warto przejrzeć nie jedną, a kilka ofert.

Może spodobać Ci się również:

O czym pamiętać, wybierając obuwie ochronne?

O czym pamiętać, wybierając obuwie ochronne?

18 października 2020

Odpowiednia odzież i obuwie ochronne jest niezbędne w wielu zawodach. Ma ono na celu zapewnić bezpieczeństwo i uchronić pracowników przed ryzykiem. Obuwie ochronne zapewnia pracodawca. Jakie wymagania muszą spełniać buty…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady