niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Zamykanie naczynek laserem – ile zabiegów?

Zamykanie naczynek laserem - ile zabiegów?

Obecna kosmetologia może spełniać nawet najbardziej śmiałe marzenia. Wraz z upływem lat zwiększa się świadomość tego, jak bardzo ważna jest profilaktyka. Jednak na nią może być już niestety za późno, a pierwsze oznaki starzenia się skóry – mogą stać się coraz bardziej uprzykrzające. Najczęściej pojawiającymi się przypadłościami skórnymi związanymi z upływającym czasem są zmarszczki, przebarwienia oraz popękane naczynka. Te ostatnie, wbrew pozorom, można w prosty sposób zniwelować w szybkim odstępie czasu.

Zabieg koagulacji pajączków

Jeżeli chcemy pozbyć się w sposób efektywny teleangiektazji, warto zainwestować w zabieg o największym poziomie skuteczności. Zamykanie naczynek jest procesem szybkim. Wystarczy jedynie zastosować odpowiedni bodziec, aby naczynko uległo zamknięciu. Pojawia się więc pytanie… Jak do owego zjawiska dochodzi?

  • Naświetlanie wiązką laserową sprawia, iż temperatura krwi ulega gwałtownemu podwyższeniu. Skutkuje to obkurczeniem i w efekcie końcowym – zamknięciem się naczynka w sposób trwały. Najważniejszą kwestią jest podgrzewanie krwi przy jednoczesnym niskim podgrzewaniu samej tkanki skórnej. Z tego też względu kosmetolog wykonujący zabieg musi umiejętnie dopasować długość fali promieniowania laserowego. Daje to natychmiastowe efekty, które warto powtarzać w okresie około kilku miesięcy – do trzech razy.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu laserowego

Wbrew pozorom bardzo istotną kwestią jest poprawne oraz sumienne przygotowanie się do każdej sesji. Aby uniknąć wszelkich możliwych działań niepożądanych, przed każdą wizytą udzielana jest szczegółowa instrukcja postępowania na kilka tygodni przed planowanym naświetlaniem. W dniu wykonywania zabiegu dodatkowo przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny, wykluczający m.in.: ciążę, choroby nowotworowe, okres laktacyjny czy też stan podgorączkowy i inne. Wszelkie procedury zapewniają osiągnięcie maksymalnie najlepszych efektów końcowych. Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bezpiecznym oraz praktycznie bezbolesnym. Nie jest do niego wymagane znieczulenie.

Postępowanie pozabiegowe

Laserowe usunięcie naczynek wymaga odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz stosowania profilaktyki pro-zdrowotnej po wykonanym już zabiegu. Koniecznością jest unikanie opalania twarzy przez okres około 4 tygodni, a także stosowanie zabezpieczających filtrów UV najlepiej o faktorze 50+. Koniecznością jest korzystanie z kremów nawilżających ok. 2 razy dziennie. Natomiast w cięższych przypadkach potrzebne będzie dodatkowe stosowanie maści z antybiotykiem.

  • Zaleca się unikania sauny, stosowania kosmetyków kolorowych oraz z alkoholem w składzie (powoduje wysuszenie oraz podrażnienie). Powinno się również unikać stosowania peelingów. Profilaktycznie warto zażywać przykładowo Diosminę na wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych, aby zapobiegać ponownemu pękaniu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1634624943305 4c8f49ba7226cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NHx8bmlrZSUyMGFkaWRhcyUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDM3NzIzMTl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak dopasować obuwie sportowe? Kilka porad, które pomogą kupującym

1 grudnia 2023

Obuwie sportowe wykorzystujemy bardzo często w wielu codziennych sytuacjach. Takie warianty towarzyszą nam podczas treningu na siłowni, spaceru czy porannego joggingu. Dlatego przed zakupem odpowiednich adidasów, powinniśmy zastanowić się, który…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady