piątek, 01 grudnia 2023r.

Jak czyścić protezy szkieletowe? Co potrzebne jest do czyszczenia protez szkieletowych?

photo 1609850808399 82fb0bb6fb32cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE1ixlibrb 4.0.3q80w1080

Proteza szkieletowa zaliczana jest do protez ruchomych. Uzupełnienie protetyczne to dla pacjentów, którzy mają braki w uzębieniu szansa na poprawę wglądu zębów. Nowoczesne protezy zębowe całkowite to protezy, jaką często wybierają pacjenci. Jak należy dbać o protezę szkieletową, aby czas jej użytkowania był, jak najdłuższy?

Proteza szkieletowa – jak o nią dbać?

Pielęgnacja protezy odgrywa bardzo ważą rolę, jeżeli chodzi o okres, przez jaki będzie używana. Należy również wspomnieć, że niektóre pasty mogą przyczyniać się do zniszczenia protez ruchomych, dlatego osoba nosząca taką protezę musi wiedzieć, w jaki sposób o nią dbać. Protezy szkieletowe najlepiej jest czyścić miękką szczoteczką i wodą.

Ponadto trzeba tutaj zwrócić uwagę na to, aby czyszczenie to było dokładne. Wszelkie informacje o pielęgnacji, powinien przekazać nam stomatolog, co ma ogromne znaczenie dla trwałości nowego uzębienia. Podczas czyszczenia protezy nie należy jej wyginać, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia, a w konsekwencji konieczności wykonania nowej.

Specjalne środki do czyszczenia protez szkieletowych

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju środki do czyszczenia protez. Warto zaznaczyć, że niektóre z nich przeznaczone są do konkretnych uzupełnień protetycznych, a więc podczas wyboru trzeba dokładnie czytać, do czego można zastosować dany produkt.

Oczywiście zakup takich środków nie jest konieczny, gdyż decyzja zależy tutaj od osoby noszącej protezę. Jeżeli więc nie chcemy używać produktów do czyszczenia protez szkieletowych, należy pamiętać o tym, aby regularnie i dobrze je czyścić w tradycyjny sposób z użyciem wody i szczoteczki.

Kiedy stosowana jest proteza szkieletowa?

Ten rodzaj protezy znajduje zastosowanie u pacjentów, którzy posiadają niektóre zęby stałe. Dzięki temu można zastosować protezę ruchomą uzupełniającą brakujące uzębienie. Każda z form uzupełnienia protetycznego ma swoje wady i zalety.

Stomatolog po przeprowadzeniu wywiadu i odpowiednich badań dopasuje najlepszą metodę uzupełnienia brakujących zębów. Nie każdy sposób uzupełnienia brakujących zębów jest dobry dla każdego pacjenta. Oznacza to, że nie można samemu wybrać sposób, w jaki zostaną uzupełnione brakujące zęby.

Warto zwrócić uwagę, że pacjenci, którzy mają braki w uzębieniu nie powinni zwlekać z wizytą u stomatologa, ponieważ brakujące zęby należy uzupełnić. Wpłynie to zarówno na piękniejszy uśmiech, jak i przyczyni się do lepszego stanu jamy ustnej.

Może spodobać Ci się również:

Kiedy stosować nawozy dolistne? Jakie środki wybrać?

Kiedy stosować nawozy dolistne? Jakie środki wybrać?

15 września 2020

Nawożenie dolistne to szybki i skuteczny sposób na dostarczenie brakujących składników odżywczych uprawom. Polega ono na wykonaniu oprysku, dzięki któremu rośliny poprzez liście pobierają składniki pokarmowe. Wykorzystanie środków dolistnych pozwala…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady