poniedziałek, 26 lutego 2024r.

O ubezpieczeniach osobowych w pigułce

Ubezpieczenie osobowe to rodzaj policy gospodarczej dotyczący życia, zdrowia, a także zdolności do samodzielnej pracy – ma na celu zagwarantowanie środków finansowych na życie w przypadku, gdy tracisz możliwość samodzielnego zarobku lub chcesz finansowo zabezpieczyć rodzinę w momencie swojej śmierci.

Co obejmuje ubezpieczenie osobowe?

Ubezpieczenia osobowe obejmują:

  • ubezpieczenie na życie – w przypadku wypadku prowadzącego do śmierci lub w przypadku dożycia konkretnego wieku, dostaniesz odpowiednią rekompensatę;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – w razie uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia, choroby lub śmierci w następstwie zdarzeń losowych (wykluczając samobójstwo), będziesz w pełni ubezpieczony

Niekiedy polisy osobowe obejmują dodatkowe korzyści, między innymi dostęp do opieki zdrowotnej, wypłatę świadczenia na skutek utraty pracy, zwrot kosztów leczenia lub ochronę dla pracowników.

Jak odróżnisz ubezpieczenie osobowe od innych polis?

Ubezpieczenie osobowe różni się drastycznie od ubezpieczenia majątkowego, które obejmuje mienie i odpowiedzialność cywilną. Co więcej, kwota ubezpieczenia majątkowego jest proporcjonalna do wartości rzeczy, która zostaje ubezpieczona.

 

Co dodatkowo wyróżnia ubezpieczenie osobowe?

 

Istotną kwestią jest fakt, że suma polisy osobowej może być ustalona według indywidualnych potrzeb, a czas trwania ubezpieczenia jest z natury długotrwały (ponad rok). Często zdarza się, że ubezpieczenie osobowe ma charakter dożywotni. Co więcej, podmiotem takiej polisy może być jedynie osoba fizyczna niezależnie od wieku, natomiast przedmiotami polisy są życie, zdrowie i zdolność do pracy. Charakter szkody jest niewymierny, a zamiast odszkodowania wypłacane są świadczenia.

Polski rynek ubezpieczeń osobowych

Jako że ubezpieczenie osobowe pozostaje dobrowolne, traktujemy je jak towar luksusowy. W porównaniu z Europą Zachodnią, częściej opłacamy składki na ubezpieczenia komunikacyjne niż osobowe. Co więcej, raport Deloitte „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” wykazał, że – w porównaniu z innymi europejskimi narodowościami – Polacy szczególnie rzadko kupują ubezpieczenia osobowe.

 

Aby zwiększyć tę tendencję do zakupu polis osobowych, agenci ubezpieczeniowi z MAGRO Ubezpieczenia oferują doskonałą spersonalizowaną ochronę w konkurencyjnych cenach, przywiązując szczególną wagę do zagrożeń dotyczących Twoich aktywów. Ubezpieczenie przestaje być towarem, a istotnym narzędziem do ochrony Twojego życia i rodziny.

 

Im wcześniej zaczniesz myśleć o przyszłości swojej i swoich najbliższych, tym szybciej poczujesz życiową stabilizację i bezpieczeństwo. W naszej codzienności okupowanej przez losowe zdarzenia polisa osobowa wydaje się niezbędnością.

Może spodobać Ci się również:

photo 1460904577954 8fadb262612ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zabieg laserowego usuwania naczynek – jak wygląda, dla kogo jest przeznaczony i o czym warto pamiętać?

1 lipca 2023

Problemy z naczynkami krwionośnymi na skórze, takie jak rozszerzone naczynka, teleangiektazje czy pajączki, są częstym zmartwieniem dla wielu osób. Na szczęście istnieje skuteczna i coraz bardziej popularna metoda, która pozwala…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady