piątek, 26 kwietnia 2024r.

Laserowe usuwanie trądziku różowatego – dlaczego warto po nie sięgnąć?

photo 1517212160285 e9fbf358c905cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Trądzik różowaty to choroba skóry charakteryzująca się częstym i uporczywym zaczerwienieniem i podrażnieniem na powierzchni skóry oraz rozszerzeniem naczyń krwionośnych w jej głębi. Aby leczyć ten stan, wielu lekarzy przepisuje antybiotyki i inne leki doustne, a także różnorodne kremy i maści. Warto jednak zauważyć, że laserowe leczenie trądziku różowatego, w połączeniu z innymi metodami leczenia, to bardzo skuteczny sposób.

W medycynie estetycznej istnieje wiele zabiegów z użyciem lasera. Coraz więcej lekarzy – dermatologów zaleca taki zabieg, jako najmniej inwazyjny, a zarazem najbardziej skuteczny. Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie? Podpowiadamy poniżej.

Korzyści z laseroterapii w leczeniu trądziku różowatego?

Zabiegi laserowe radykalnie zmniejszają objawy choroby skóry u osób cierpiących na trądzik różowaty. Takie zabiegi nie powodują ran, ani zbliznowaceń. W rzeczywistości powstanie blizn jest prawie niemożliwe po użyciu lasera, ponieważ podczas zabiegu nie ingeruje się w powierzchnię skóry.

W przeciwieństwie do innych form leczenia trądziku różowatego laseroterapia nie powoduje powikłań związanych z doustnymi antybiotykami. Zamiast tego odczuwana jest przez pacjenta natychmiastowa ulga poprzez zmniejszenie zmian patologicznych. Istotne jest, że zabieg laserowy nie stwarza żadnych dodatkowych dolegliwości.  

Kiedy następują efekty leczenia laserowego trądziku różowatego?

Zmiany trądzikowe są zwykle dość duże w porównaniu do otaczającej skóry, a zabiegi laserowe efektywnie zmniejszają ich widoczność. Oczywiście sam zabieg, choć bezbolesny i mało inwazyjny, powoduje zaczerwienienia przez kilka godzin. Dlatego też efekty leczenia widoczne są dopiero po dłuższym czasie.

Wśród efektów laseroterapii można wyróżnić przywrócenie naturalnego kolorytu skóry i obniżenie nadmiernej pigmentacji obszarów zmienionych chorobowo. Terapia laserowa może działać zbawiennie na określone miejsca, szczególnie gdy stosuje się ją w połączeniu z innymi metodami leczenia. Istotne tu jest, wykorzystać w leczeniu serię kilku zabiegów w określonym czasie, zalecanym przez lekarza. 

Zdrowy wygląd skóry i brak efektów ubocznych użycia lasera

Laseroterapia, inaczej, niż stosowanie maści, czy leków doustnych, nie koncentruje się jedynie na powierzchownych objawach. Wnika głęboko w warstwę skóry, dociera i niweluje przyczynę choroby.

Ponadto brak efektów ubocznych, pozwala pacjentom na zwiększenie kontroli całego procesu leczenia. Wystarczy kilka zabiegów laserowych, by korzystać później tylko z odpowiednich kosmetyków zapobiegających pojawieniu się kolejnych objawów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Jak przykleić tankpad? Upiększ swój motocykl z klasą

1 lutego 2021

Aby wyróżnić konkretny model motocykla spośród innych, można zastosować unikalne tankpady. To naklejki, najczęściej umieszczane są na baku maszyny, dzięki którym można upiększyć ich wygląd. Na rynku dostępne są zróżnicowane…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady