wtorek, 31 stycznia 2023r.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania z PCV, czy hybrydowe. Które wybrać?

unnamed file 11

Drzwi do domu lub mieszkania to element budowlany, który powinien służyć prze wiele lat. Podczas wieloletniego użytkowania są narażone na szereg szkodliwych czynników, takich jak ekstremalne warunki atmosferyczne, czy uszkodzenie mechaniczne. Powinny, w związku z tym, być wytrzymałe oraz trwałe, a jednocześnie zachować dobre parametry cieplne i akustyczne.

Biorąc pod uwagę ceny drzwi wejściowych do mieszkań zazwyczaj użytkownicy wybierają drzwi z PCV. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli budżet jest napięty, jednak drzwi takie posiadają kilka wad, z których warto zdać sobie sprawę. Niedrogie drzwi z PCV w wersji standardowej mogą nie spełnić oczekiwań właściciela, dlatego warto zwrócić uwagę na nowoczesne drzwi hybrydowe.

Drzwi z PCV i hybrydowe, jakie wybrać?

Zacząć należy od tego, jak wykonane są oba rodzaje drzwi. Drzwi zewnętrzne PCV to połączone ze sobą wielokomorowe profile z tworzywa sztucznego. Wnętrze skrzydła wypełnia warstwa izolacyjna, która zazwyczaj, w standardowej wersji wystarczy by ciepło nadmiernie nie uciekało z domu. Drzwi z PCV nie są dobrym rozwiązaniem, gdy szukamy drzwi antywłamaniowych, ze względu na niską sztywność skrzydła drzwiowego.

W przypadku drzwi stworzonych z kilku materiałów, czyli hybrydowych powyższe wady tworzywa sztucznego zostały wyeliminowane, tak jak wady drewna i stali. Drzwi hybrydowe są mocne i trwałe, a jednocześnie w sposób odpowiedni zabezpieczają dom przed włamaniem. Dodatkowo warto nadmienić, że są to modele o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Ciche drzwi – PCV, czy hybrydowe

Jedną z zalet drzwi z PCV jest to, że doskonale izolują przed nadmiernym hałasem pochodzącym z zewnątrz. Zawdzięczają to warstwie zewnętrznej, czyli materiałowi wystarczająco dźwiękoszczelnemu oraz zawartej wewnątrz pianie poliuretanowej. W związku z tym są dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców bloku wielorodzinnego, gdzie hałasu jest sporo.

Drzwi hybrydowe również zawierają w sobie tworzywo PCV, a to powoduje, że są równie szczelne. W tym względzie różnicą w poziomie izolacji modeli hybrydowych i PCV  będzie grubość skrzydła drzwiowego oraz warstwy izolacyjnej.

Zalety i cena drzwi hybrydowych

W przypadku drzwi hybrydowych można śmiało powiedzieć, że wad jest niewiele, jeśli w ogóle jakieś są. Drzwi złożone z drewna, stali i okleiny są niebywale trwałe i wytrzymałe, a także niepodatne na odkształcenie. Jednocześnie cena drzwi nie jest wygórowana i w zależności od wymaganych parametrów przez klienta można nabyć model odpowiadający potrzebom i budżetowi.

Może spodobać Ci się również:

photo 1468493858157 0da44aaf1d13cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxkZW50aXN0JTIwc3RvbWFsb2dpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2NDI4MTU0NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Co to jest leczenie endodontyczne i kiedy są do niego wskazania?

1 października 2022

Leczenie endodontyczne, inaczej zwane kanałowym, jest jednym z najczęściej wykonywanych obecnie zabiegów stomatologicznych. Jest również stosowane do usuwania kanałów i miazgi z wnętrza zębów. Zabieg ten wykonywany jest w celu…

Czytaj więcej