poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Kupno mieszkania – o co pytać? Jakie pytania warto zadać sprzedającemu?

photo 1628592102751 ba83b0314276cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2Nzc1ODkxMTMixlibrb 4.0.3q80w1080

Nowe mieszkanie to coś, o czym marzy wiele osób, gdzie większości z nich cel ten udaje się zrealizować. Na rynku mieszkaniowym znajduje się duża ilość mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego, z czego te pierwsze są popularniejsze. Jeżeli również i my chcemy kupić nowe mieszkanie i zależy nam na tym, aby było ono w dogodnej lokalizacji, musimy wiedzieć, o co pytać sprzedającego i jakie kwestie są tutaj najważniejsze.

Nowe mieszkanie – o co pytać sprzedającego?

W momencie transakcji kupna-sprzedaży mieszkania osoba kupująca musi wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Mieszkanie to zakup na długie lata, dlatego należy dowiedzieć się wszystkiego, co jest istotne. Każdy, kto chce kupić mieszkanie, powinien uzyskać informacje dotyczące: metrażu, stanu instalacji, księgi wieczystej, stanu prawnego, stanu budynku, pomieszczeń przynależących do mieszkania (garaż, piwnica), okolicy, komunikacji.

W przypadku zakupu mieszkania od dewelopera warto zapytać o pozwolenie na budowę, zasady rezerwacji mieszkań, dostępność poszczególnych mieszkań, czy wygląd okolicy, gdzie znajduje się nieruchomość. Oczywiście pytań dotyczących mieszkania jest znacznie więcej, dlatego nie należy obawiać się pytać sprzedającego nawet o najmniejsze szczegóły. Często bardzo pomocne jest spisanie wszystkich pytań na kartce, ponieważ w ten sposób nic nam nie umknie.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego

Bardzo często w zainteresowaniu potencjalnych klientów są mieszkania z rynku pierwotnego. Nowe lub dopiero wybudowane mieszkania to bardzo interesująca oferta i nie chodzi tutaj wyłącznie o nowoczesny lokal, ale też okolicę i nowe budownictwo. Co więcej, klienci chętnie wybierają luksusowe apartamenty na sprzedaż, które zachwycają wyglądem oraz mieszczą się w atrakcyjnej okolicy.

Wybierając mieszkanie deweloperskie, mamy pewność, że nikt przed nami tam nie mieszkał, lokal ma uregulowaną sytuację prawną oraz wiemy jak przebiegała realizacja inwestycji. Ponadto klienci mają także możliwość zakupu mieszkań, które dopiero będą powstawały, co związane jest z niższą ceną nabycia nieruchomości.

Zakup mieszkania finansowany z kredytu hipotecznego

Jeśli chcemy kupić mieszkanie lub interesują nas apartamenty Łódź, ale nie mamy wystarczających środków finansowych dobrym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny mogą otrzymać osoby chcące kupić mieszkanie z rynku pierwotnego i wtórnego.

Jednak, zanim zaczniemy poszukiwanie mieszkania, warto sprawdzić, czy mamy zdolność kredytową. Jest to ważny szczegół, aby móc określić, czy będziemy w stanie sfinansować zakup mieszkania z kredytu, który uzyskamy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489171078254 c3365d6e359fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxob21lJTIwZnVybml0dXJlfGVufDF8MHx8fDE2NzIzMjk4Njcixlibrb 4.0.3q80w1080

Gdzie kupić meble online? O czym warto pamiętać kupując meble online?

1 grudnia 2022

Wybór mebli nie zawsze jest oczywisty z uwagi na wiele ofert, które można znaleźć w sklepach. Oczywiście duży wybór mebli nie musi być problemem, jeśli wiemy, czego konkretnie szukamy. Meble…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady