piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jakie meble łazienkowe do nowoczesnego pomieszczenia?

photo 1584622650111 993a426fbf0acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxzaG93ZXJ8ZW58MXwwfHx8MTY1Nzg3MDg0MQixlibrb 1.2.1q80w1080

Gdy projektujemy wnętrza chcemy stworzyć pomieszczenia funkcjonalne, które jednocześnie będą przykuwać uwagę odbiorców. Jeśli chodzi o łazienkę, najczęściej planujemy ją w taki sposób, by efektywnie wykorzystać przestrzeń i przygotować ją do komfortowego użytku przez każdego domownika. Warto więc poświęcić chwilę uwagi nie tylko na dobór rozmiaru kabiny czy umywalki, lecz również na dopasowanie mebli do warunków panujących w budynku.

Jakie meble do małej łazienki?

Gdy dostępnej przestrzeni jest niewiele, mamy dość ograniczone możliwości aranżacji. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na skromny wystrój pomieszczenia. Można postawić na stylowe meble do łazienki, które, choć będą miały smuklejszy wygląd, również okażą się bardzo funkcjonalne.

W tym przypadku najlepiej kupować produkty wąskie i wysokie, w których łatwo pomieścić wiele akcesoriów. Ze względu na kształt mebli można będzie ustawić je w dowolnym miejscu, nawet w ciasnym kącie. Zamiast tradycyjnej umywalki sprawdzi się system z zabudową szafkową lub miskę nablatową, która pomoże wykorzystać przestrzeń pod spodem. Nie warto jednak decydować się na zakup podwieszanych mebli – takie produkty mogą nadmiernie przytłoczyć wygląd łazienki.

W większym pomieszczeniu sprawa jest znacznie prostsza

Do nowoczesnej dużej łazienki znaleźć możemy więcej akcesoriów firmy Louis Oristo. W takim miejscu sprawdzą się stonowane jasne meble o obłym kształcie, które doskonale wkomponują się w wystrój. Warto jednak postawić na produkty niższe i szersze, które będą łatwo dostępne dla każdego użytkownika.

Bardzo często w takiej łazience stosuje się nowoczesny system kabinowy typu Walk In. Obok niego można zainstalować półki wiszące, w których schowamy niezbędne akcesoria. Możemy również wykorzystać przestrzeń nad pralką, gdzie znaleźć się może klasyczny regał na kosmetyki lub zamykana szafka.

Jak dobrać kolor mebli?

Nowoczesna łazienka to pomieszczenie, które jest praktyczne, funkcjonalne i estetyczne. Tutaj raczej nie ma miejsca na eksperymenty, dlatego ekstrawaganckie motywy i szalone połączenia barw nie będą wskazane. Najlepiej postawić na oryginalne szafki łazienkowe dopasowane do koloru ścian lub lekko kontrastujące z nią.

Standardowym wyborem będą produkty w odcieniach bieli i szarości, które można dopasować niemal do każdego wystroju łazienki. Amatorzy tradycyjnego wyglądu wybiorą raczej produkty w kolorze brązowym, które świetnie skomponują się z beżowymi płytkami. W nowoczesnym pomieszczeniu kluczowe znaczenie odgrywają detale, dlatego warto postawić na warianty z wyróżniającymi się uchwytami od drzwiczek.

Może spodobać Ci się również:

Jak zacząć zarabiać w internecie

Jak zacząć zarabiać w internecie

6 czerwca 2019

Prowadzenie internetowego biznesu może być szansą na dostatnie życie. Rzeczywistość przedsiębiorcy nie wygląda jednak tak kolorowo, jak pokazują to filmy motywacyjne nagrywane przez wszelkiej maści coachów. Zwłaszcza na początku prowadzonego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady