piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jak wyglądają implanty zębowe i dlaczego warto w nie zainwestować?

photo 1593022356769 11f762e25ed9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxkZW50aXN0JTIwc3RvbWFsb2dpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2NDI4MTU0NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Niezależnie od wieku w uzębieniu mogą pojawić się ubytki. Czasem jest to kwestia wypadku i utraty zębów w sposób nieoczekiwany, a czasem jest to efekt trawiącej uzębienie choroby. Szczególnie problematyczne staje się to dla osób w sile wieku, jeszcze cały czas marzących o tym, by pokazywać światu zdrowe i pełne uzębienie.

Nowoczesne metody stomatologiczne na redukcję ubytków w uzębieniu to w głównej mierze powstające coraz bardziej trwałe i wytrzymałe implanty zębowe. Kraków jest zdecydowanie jednym z miast – liderów we wdrażaniu coraz nowszych rozwiązań stomatologicznych. Warto podkreślić, że implantologia nie jest już tak nieosiągalna dla potrzebujących pacjentów, jak jeszcze kilka lat temu.

Po co człowiekowi implanty i co to właściwie jest?

Posiadanie implantów zębowych to naturalny sposób na utrzymanie zdrowia jamy ustnej i poprawę wyglądu uśmiechu. Są one umieszczane chirurgicznie wewnątrz szczęki i stanowią świetny sposób na uzupełnienie braków na stałe, a przede wszystkim są przeznaczone dla pacjentów w każdym wieku, po okresie dojrzewania.

Implant dentystyczny to cienki metalowy trzpień, który jest chirurgicznie wprowadzany do szczęki w celu podparcia zęba zastępczego. Najpopularniejszy rodzaj implantu dentystycznego jest wykonany z tytanu. To bardzo bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, które umożliwia pełną sprawność ruchową szczęki, jedzenie, mówienie i uśmiechanie się bez problemów.

Jak są wstawiane implanty w szczękę?

Istnieje kilka sposobów wstawiania implantów dentystycznych, jednakże każda z metod opiera się na interwencji chirurga szczękowego. Otwiera się szczękę pacjenta bardzo szeroko tak, aby zespół chirurgiczny mógł uzyskać dostęp do tkanek wewnątrz jamy ustnej i kości.

Chirurg wyodrębnia miejsce w kości, w którym zainstaluje następnie implant. Po powrocie kości szczękowej do swojej pierwotnej pozycji i po wygojeniu się tkanek można już normalnie jeść.

Implanty nie tylko dla młodych.

Większość starszych osób boryka się z postępującym osłabieniem kośćca oraz sukcesywnym wypadaniem zębów. To powoduje wiele problemów zdrowotnych, jak również wpływa negatywnie na funkcjonowanie człowieka. Pojawia się konieczność zmiany diety na potrawy nie wymagające gryzienia, ale dodatkowym problemem jest coraz mniej wyraźnie mówienie.

Aby zapobiec takiemu stanowi, starsi pacjenci chętnie korzystają z pomocy protetyków. Dostępne są protezy zębowe częściowe lub całkowite, ruchome lub szkieletowe oparte na implantach. To właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najkorzystniejsze, gdyż gwarantuje wygodę, trwałość oraz poczucie posiadania znów naturalnego uzębienia.

http://vital-dent.pl/implantologia

Może spodobać Ci się również:

photo 1553688738 a278b9f063e0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx2ZXQlMjB2ZXRlcmluYXJ5fGVufDF8MHx8fDE3MDM4NDUyODh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Ile kosztuje endoskopia u psa?

1 stycznia 2024

Problemy z układem pokarmowym u naszego pupila mogą bardzo utrudnić jego codzienne funkcjonowanie. Jeżeli dolegliwości mają charakter przewlekły, powinniśmy skonsultować taki przypadek z doświadczonym weterynarzem. W takim przypadku bardzo cżęsto…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady