poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Jak działa GPS? Nadajnik GPS do samochodu

Jak działa GPS? Nadajnik GPS do samochodu

Lokalizatory GPS to spore ułatwienie. Pozwalają na ciągłe monitorowanie, gdzie przebywa dana osoba: rodzic może znać położenie dziecka, mąż – żony, właściciel wypożyczalni samochodowej – klienta. Wszystko to, a także wiele więcej, zapewniają nadajniki GPS.

Schemat działania

Czym jest takie urządzenie? Wbudowany moduł GPS zawiera informację o układzie satelitów, jak również o ich teoretycznej drodze wraz z odchyleniami. Kiedy umieścimy taki nadajnik we wnętrzu samochodu lub telefonu, ten będzie odbierał sygnał od satelity, a po opracowaniu danych odsyła współrzędne do odbiornika. Dzięki temu użytkownik uzyskuje wiedzę o położeniu pojazdu.

Rozwiązanie to jest powszechnie wykorzystywane w przypadku floty samochodów służbowych, pozwala bowiem na szybką lokalizację aut pracowników, takich jak taksówkarze czy kierowcy ciężarówek. Nie oznacza to jednak, że z GPS korzystają tylko oni! Takiego nadajnika bardzo często używają również klienci prywatni. Dlaczego? Gdyż jest to niezawodny sposób na odnalezienie pojazdu w sytuacji, gdy został skradziony.

Jak zabezpieczyć się przed złodziejem

System GPS to jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony przed kradzieżą samochodu. Jego zasada działania jest dziecinnie prosta. Najpierw jednak musimy rozejrzeć się za sprawdzonym dostawcą tego typu rozwiązań, najlepiej mogącym zapewnić skuteczność systemu lokalizacji pojazdu. W jego warsztacie dokonana zostanie instalacja nadajnika GPS, w miejscu trudnodostępnym dla ewentualnego złodzieja.

Potem możemy już spać spokojnie. Urządzenie pozostanie w stanie uśpienia aż do momentu, w którym stwierdzimy, że nasze auto zaginęło. Wtedy sięgamy po telefon, dzwonimy do operatora naszego systemu i zawiadamiamy go o sytuacji. On z kolei wybudza zdalnie nadajnik, aby ten wysyłał w odpowiedzi współrzędne swojej lokalizacji. Dane zostają przekazane w ręce policji, która natychmiast może przeprowadzić akcję odzyskiwania skradzionego mienia.

Możliwe rozwiązania

GPS nie musi wiązać się z ciągłym udostępnianiem lokalizacji. Może trwać on w stanie uśpienia nawet do trzech lat, a zadziałać tylko wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Oczywiście, można połączyć oba zadania – systemu odzyskiwania samochodów oraz nadajnika – w jednym urządzeniu, jeśli wybierzemy odpowiedniego dostawcę systemu. W zależności od potrzeb, możemy mieć dostęp na bieżąco do współrzędnych pojazdu (ważne choćby dla wypożyczalni samochodów) i posiadać zabezpieczenie na wypadek kradzieży, które przyda się dosłownie każdemu.

Może spodobać Ci się również:

Avon - jak zostać konsultantką? Konsultantka Avon

Avon – jak zostać konsultantką? Konsultantka Avon

14 maja 2020

Zostań konsultantką Avon i przeżyj niezwykłą przygodę! Nie wiesz, jak to zrobić? Świetnie trafiłaś! Mamy dla Ciebie banalnie prostą instrukcję, jak to zrobić, by dołączyć do grona, o którym zawsze…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady