wtorek, 31 stycznia 2023r.

Do czego służy szpachla do drewna? Jaką wybrać do naszego parkietu?

Do czego służy szpachla do drewna? Jaką wybrać do naszego parkietu?

Drewno jest świetnym materiałem wykończeniowym, który bardzo często jest wykorzystywany do przygotowania podłóg, schodów oraz boazerii. Jest ono lekkie, łatwe do obróbki a przy tym świetnie komponuje się z pozostałymi elementami wystroju wnętrz. Drewno ma jednak jedną wadę – może się skurczyć pod wpływem wysychania. Powstają w ten sposób skazy i wolne przestrzenie, które mogą zaburzyć efekt estetyczny parkietu. Można je jednak w prosty sposób uzupełnić, wykorzystując szpachle do drewna.

Kiedy można wykorzystać szpachle?

Masa szpachlowa do drewna służy do uzupełniania ubytków w przedmiotach wykonanych z tego materiału. Dzięki odpowiednim właściwościom jest ona w pełni odporna na działanie czynników atmosferycznych, zatem można ją stosować również do zewnętrznych przedmiotów z drewna.

Produkt wykorzystywany jest najczęściej do:

  • usuwania ubytków i zatykania szpar w obrębie drewnianego parkietu, schodów oraz boazerii,
  • maskowania skaz występujących na powierzchni mebli, przykładowo na blacie stołu czy łączeniach segmentów szafy,
  • krycia defektów i ubytków powstałych na elementach dekoracyjnych oraz drewnianych rzeźbach,
  • zabezpieczania połączeń między elementami drewna narażonych na wilgoć w przypadku mebli ogrodowych i innych konstrukcji zewnętrznych.

W tych przypadkach najczęściej stosowana jest szpachla do drewna. Hurtownia proponuje różnego typu mieszanki, które posiadają dobrą wytrzymałość i świetnie uzupełniają nawet najdrobniejsze ubytki.

Jak wybrać odpowiednią szpachlę?

Prz zakupie wypełniacza, warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj powierzchni, którą planujemy uzupełnić. Zwykle szpachla do drewnianych parkietów przeznaczona jest do konkretnego rodzaju drewna i warto przestrzegać tych zasad stosowania. Pomaga to uzyskać odpowiedni efekt i wytrzymałość uzupełnienia adekwatną do rodzaju materiału.

W przypadku bardziej rozległych ubytków przydatna okarze się biała, uniwersalna  szpachla do drewnianych schodów, która cechuje się dużą przyczepnością. Może ona posłużyć jako podkład pod właściwe wypełnienie. Do małych ubytków warto wybrać bezbarwną mieszankę, która zamaskuje defekty bez szkód na wizualny efekt elementu.

Szpachlować też należy w odpowiedni sposób…

Przede wszystkim, przed przeprowadzeniem procesu, należy dokładnie wyczyścić powierzchnię ubytku i wyrównać ją papierem ściernym.Szpachle do drewna w ten sposób znacznie łatwiej przylegać będą do struktury materiału i znacznie dłużej utrzymają się na jej powierzchni.

Zakupiona szpachla do parkietu jest już w pełni gotowym do nakładania produktem. Przy głębokich ubytkach, warto zastosować warstwową aplikację wypełniacza, dzięki której osiągnie się znacznie lepszą wytrzymałość maskowania. Końcowym etapem jest wyszlifowanie nadmiaru mieszanki z powierzchni elementu po jej całkowitym stwardnieniu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1556761175 5973dc0f32e7ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Szkolenia HR – co to jest? Jakie korzyści dają szkolenia HR?

1 sierpnia 2022

Dział HR to bardzo ważne miejsce w każdej firmie. To właśnie tam pracownicy zarządzają zasobami ludzkimi. Ponadto w tym dziale następuje komunikacja pomiędzy pracownikami zatrudnionymi na różnych szczeblach. Aby dział…

Czytaj więcej