piątek, 24 maja 2024r.

Co to jest centrum obróbcze JHV?

unnamed file 1

Centra obróbcze mogą znacznie ułatwić wytarzanie materiałów. To wielofunkcyjne maszyny, dzięki którym da się szybciej i mniejszym kosztem wykonać cięcia, grawery, elementy obtaczane czy frezy. Typowe urządzenia oferują znacznie ograniczone możliwości, jednak centrum obróbcze jest nowoczesnym technologicznie następcą maszyn. Jak działa taki sprzęt? I czy warto inwestować w kosztowne obrabiarki na obsługę swojej fabryki?

Czym są centra obróbcze?

Wykorzystując tradycyjne metody i urządzenia do produkcji detali, zwykle traci się sporo czasu. Standardowe maszyny mają ograniczone właściwości i wolniej niż centrum obróbcze CNC będą one wykonywać swoją pracę. Do tego, przy tworzeniu linii produkcyjnej złożonej z osobnej tokarki, frezarki, wytaczarki i szlifierki, możemy mieć problem z organizacją przestrzeni w zakładzie.

Centra obróbcze CNC są pod tym względem znacznie lepszym rozwiązaniem. To urządzenia, za pomocą których można przygotować mniejsze oraz większe detale z wysoką precyzją. Dodatkowo, dzięki rozbudowanemu systemowi narzędzi, nie trzeba będzie zatrzymywać maszyny i ponownie ustawiać parametry do dalszej obróbki. Wszystkie procesy można zaplanować na początku, a obrabiarka przeprowadzi je automatycznie na jednym cyklu pracy.

Urządzenia do kilku zadań

Centrum frezarskie JHK posiadają przemyślaną i solidną konstrukcję. Smukła budowa, a jednocześnie odpowiednia masa urządzenia powala zneutralizować niepożądane drgania podczas pracy. Obróbka skrawaniem, dzięki dopasowanemu systemowi prowadnic liniowych jest prosta i szybka, a zwierciny są automatycznie usuwane spod pracującego ostrza.

Pionowe centrum obróbcze CNC napędza wydajny silnik elektryczny, dzięki któremu może ono osiągnąć duże prędkości obrotowe pracy wrzeciona. Imponujący jest także przesuw materiału, dzięki temu łatwo manipulować obrabianym elementem wewnątrz maszyny. Sprzęt doskonale przystosowany jest do seryjnej produkcji form i tłoczników. Pracuje w systemie trój i czteroosiowym, co może znacznie ułatwić obróbkę nieforemnych elementów.

Dodatkowe parametry i właściwości

Centrum obróbcze pionowe jest w stanie udźwignąć spory ciężar. Na stole mogą znaleźć się obrabiane detale, których masa przekraczać będzie kilkaset kilogramów. Mimo tego, praca przebiega płynnie i bez większych zakłóceń. Obrabiarka wzbogacona jest ponadto w parasolowy lub rewolwerowy magazyn narzędzi o pojemności 24 do nawet 50 pozycji.

Mówiąc o urządzeniach nie sposób również zapomnieć o wygodnym systemie sterowania, jakim jest oprogramowanie numeryczne. To ono pozwala z dokładnością do setnych części milimetra ustawić głębokość nacięcia i skrawania, dodatkowo system znacznie ułatwia komunikację z urządzeniem.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Jak kupić mieszkanie od dewelopera? Jakie kroki powinien podjąć kupujący?

1 września 2021

Rynek mieszkaniowy wciąż się rozwija, co oznacza, że dostępność mieszkań nie maleje. Jednak pomimo wielu nieruchomości, które są przeznaczone na sprzedaż osoby kupujące, mają niemały problem z wyborem. Poza tym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady