wtorek, 31 stycznia 2023r.

Co oznacza rynek pierwotny i wtórny? Na co zwrócić szczególną uwagę kupując mieszkanie?

photo 1630699376331 7d70d7a3e417cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxhcGFydG1lbnQlMjBraXRjaGVufGVufDF8MHx8fDE2NjEyODA1NTQixlibrb 1.2.1q80w1080

Szukając mieszkania często, natrafiamy na pojęcie rynku pierwotnego i rynku wtórnego. Oczywiście oba te określenia są ściśle związane z nieruchomościami, a więc osoby, które chcą kupić własne cztery kąty, powinny umieć rozróżnić te pojęcia oraz wiedzieć, co dokładnie one oznaczają.

Rynek pierwotny – co to jest?

Określenie rynku pierwotnego zawsze dotyczy nowo powstałych mieszkań. Oznacza to, że nieruchomości te zostały dopiero wybudowane, a jedynym, a zarazem pierwszym właścicielem jest deweloper. Lublin mieszkania rynek pierwotny to wiele zalet dla kupujących, ponieważ zakup nowego mieszkania to znacznie większe możliwości dla nowych właścicieli.

Mieszkania z pierwszej ręki to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby mieszkanie nie było zniszczone, wykonane z nowoczesny sposób oraz wykończone zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Obecnie można spotkać wiele inwestycji, które zostały już oddane do użytku lub są dopiero w trakcie realizacji. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że koszty nabycia mieszkania z rynku pierwotnego mogą być wyższe w porównaniu do mieszkania z rynku wtórnego.

Charakterystyka mieszkań z rynku wtórnego

Wiele osób z uwagi na niższe ceny wybiera mieszkania z rynku wtórnego, jednak z czym dokładnie się to wiąże? Otóż mieszkania z rynku wtórnego są to mieszkania, w których już ktoś mieszkał. Oznacza to, że nie są one całkowicie nowe, ponieważ taka nieruchomość miała już jednego, lub nawet kilku właścicieli.

W zakupie takiego mieszkania nie ma oczywiście nic złego, z tym że często musimy się liczyć z koniecznością jego wyremontowania według własnego uznania. Zazwyczaj mieszkania te są w dobrym stanie, jednak nowi właściciele często decydują się na remont, aby zmienić wnętrze. Główną zaletą mieszkań rynku wtórnego jest ich niższa cena, co pod względem finansowym stanowi dla wielu potencjalnych kupców bardziej atrakcyjną ofertę.

Z jakiego rynku wybrać mieszkanie?

To, czy kupimy mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego jest kwestią indywidualną. Poza tym ogromny wpływ mają tutaj przeznaczone fundusze i wymagania dotyczące lokalizacji itp. Bez względu na to, z jakiego rynku kupujemy mieszkania zawsze, trzeba zachować rozwagę i dokładnie sprawdzić historię mieszkania, aby po zakupie nie pojawiły się nieprzewidziane problemy.

Zarówno formalności, jak i inne kwestie wyglądają podobnie, jeżeli chodzi o zakup mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego. Oznacza to, że powinniśmy kierować się swoimi możliwościami głównie finansowymi, co ma oczywiście wpływ na komfort i poziom życia w przyszłości.

Może spodobać Ci się również:

Ile trwa ustawianie zbieżności kół?

Ile trwa ustawianie zbieżności kół?

1 listopada 2020

Przy wymianie ogumienia i felg, niezbędne jest również skorygowanie ustawienia zbieżności kół. To proces, który pozwoli zabezpieczyć pojazd przed wypadkiem i ochroni opony przed niekontrolowanymi pęknięciami. Ten zabieg, choć tak…

Czytaj więcej