poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Buty trekkingowe – jakie wybrać na zaawansowaną wyprawe górską?

photo 1458852535794 f5552aa49872cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMDB8fHJlZWJvayUyMGFkaWRhc3xlbnwxfDB8fHwxNzExNjYzNDQ1fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

W wysokich partiach gór ryzyko kontuzji kończyn zawsze jest znacznie większe. Dlatego powinniśmy rozsądnie dobierać wyposażenie i sprzęt, dzięki któremu bezpiecznie pokonamy zaplanowaną trasę. Buty trekkingowe mają tu bardzo duże znaczenie – to one osłaniają stopy i kostki przed mechanicznymi urazami. Które z nich będą najlepsze?

Nie kieruj się ceną, a jakością

Z pozoru solidnie wykonane obuwie mniej znanej marki, za które zapłaciliśmy około 100 zł może nie zdać egzaminu i już podczas pierwszej wyprawy ulec uszkodzeniu. Pamiętajmy, że w wysokich partiach gór dostęp do pomocy jest znacznie ograniczona, dlatego w takich warunkach lepiej jest postawić na bardziej profesjonalny sprzęt, jak buty CMP.

Tu nie ma miejsca na błędy czy niedoskonałości wynikające z niskiej jakości wyprofilowania cholewki. Podczas marszu na wysoki szczyt ciało będzie stale narażone na otarcia i będzie mieć kontakt z ostrymi krawędziami oraz kamieniami. Jeżeli planujemy taką wyprawę, powinniśmy postawić na solidnie wykonane buty renomowanych marek, w których będziemy czuć się komfortowo.

Trekkingi niskie zdecydowanie odpadają

To warianty przygotowane z myślą o wakacyjnych urlopowiczach, którzy preferują łagodniejsze górskie szlaki. Na zaawansowaną wyprawę trekkingową mogą jednak nie wystarczyć, ze względu na lżejszą budowę i z reguły cieńszą podeszwę. W tym przypadku lepiej wykorzystać buty trekkingowe CMP z dobrą opinią.

Wyższy profil cholewki zabezpieczy zarówno stopę, jak i dolną część kończyny. Są to produkty bardziej sztywne, które jednocześnie pomogą utrzymać prawidłową pozycję na bardzo stromej powierzchni. Profesjonalne trekkingi posiadają agresywny bieżnik, który gwarantuje przyczepność nawet na oblodzonej powierzchni.

Które buty najlepiej wybrać?

Zakupy dobrze jest wykonać w godzinach popołudniowych, gdy nasze stopy będą lekko opuchnięte po całym dniu. W ten sposób znajdziemy rozmiar, który faktycznie będzie pasował do preferencji. Możemy pokusić się o zakup obuwia pół numeru większego, ze względu na zróżnicowaną grubość skarpet, jakie planujemy wykorzystać w trakcie wyprawy.

W butach musimy czuć się przede wszystkim wygodnie. Jeśli już po założeniu będziemy odczuwać dyskomfort, lepiej zastąpić produkty innymi wariantami. Tu nie chodzi nawet o nasz komfort – w dopasowanych butach będziemy po prostu mniej narażeni na zwichnięcia lub skręcenia kończyn.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Archiwizacja dokumentów jak to robić? Czy warto robić to samemu?

1 listopada 2021

Dokumenty firmowe bez względu na to, z jakim działem są związane, mają ogromne znaczenie, ale co zrobić w sytuacji, gdy każdego roku wciąż ich przybywa? Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj archiwizowanie.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady