piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jak wygląda surdut? Ponadczasowa elegancja i dobry styl w oryginalnym stroju

unnamed file 3

Garnitury i smokingi, można powiedzieć, że to codzienność formalnej mody męskiej. Mniej popularne, choć od czasu do czasu, wymagane przez okoliczności są fraki, a najrzadziej wybierany formalny strój męski to surdut. Kojarzy się zazwyczaj z moda męską z XIX wieku, co jest zasadne, gdyż wówczas to wyewoluował on z munduru wojskowego.

Jednakże elegancki mężczyzna powinien wiedzieć, że ma do dyspozycji szereg rozwiązań, w tym surdut, by swój styl i klasę pokazać światu. W przypadku uroczystości wymagającej bardzo eleganckiego stroju, surdut będzie doskonałym rozwiązaniem. Warto więc wiedzieć, jak wygląda i kiedy możemy się w niego ubrać?

Przyjęcie wieczorowe i dzienny raut, czyli kiedy założyć surdut?

Surdut to strój uroczysty, lecz inaczej niż smoking lub frak może być zakładany w ciągu dnia. Dlatego też jest świetną alternatywą dla garnituru w przypadku ślubu, gdyż znamionuje wysoką klasę i ponadczasową elegancję. Ta cecha sprawia, że coraz więcej panów sięga po surdut, który podkreśli uroczysty charakter tego, najważniejszego dnia w życiu każdego pana.

Warto nadmienić, że surdut to nie strój, który można kupić w sklepie sieciowym. Taki ubiór, by zachował swoje walory powinien być uszyty na miarę u krawca. Istotne jest to, ze względu na specyficzny krój, który podkreśla sylwetkę oraz nadaje wyglądowi mężczyzny wyjątkowej aparycji.

Jak wygląda surdut i czym różni się od fraka?

Surdut to jeden z takich strojów, który opiera się trendom modowym i nie ulega sezonowym modom. Jego klasyczny krój i styl jest ponadczasowy, wyróżniający się zdecydowanie na tle coraz wymyślniejszych strojów uznawanych, jako formalne. To powoduje, że surdut, tak jak frak, zachowuje swoją indywidualność, niepowtarzalność i wysoką elegancję.

Marynarka surduta jest przedłużona i posiada elegancki ogon z tyłu, co podkreśla linie sylwetki, daje optyczne wrażenie wydłużenia i wyszczuplenia. Spodnie i kamizelka stanowią niezbędne elementy zestawu, choć w przypadku surduta kamizelka może być innego koloru niż biała. To odróżnia surdut od zbliżonego fraka. Do surduta nie trzeba również zakładać muchy – wystarczy dobrze dobrany krawat.

Surdut, jako połączenie tradycji z nowoczesnością

Moda zmienia się praktycznie z sezonu na sezon, lecz tak uroczysty strój pozostaje w tej samej tradycyjnej odsłonie. Chętnie zakładany ze względu na ponadczasowy wygląd stanowi doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności. Uszyty przez krawca i dobrze dopasowany zapewnia swobodę ruchów oraz niepowtarzalny wygląd. Sprawdza się na dziennych uroczystościach i jest doskonałą alternatywą dla garnituru.

Może spodobać Ci się również:

Jakie podatki płaci przedsiębiorca? Kiedy można uniknąć płacenia pewnych zobowiązań podatkowych?

Jakie podatki płaci przedsiębiorca? Kiedy można uniknąć płacenia pewnych zobowiązań podatkowych?

1 lipca 2021

Płacenie podatków to obowiązek nie tylko osób fizycznych, ale również firm. Chociaż nie każdy przedsiębiorca jest z tego zadowolony to każdego miesiąca, musi przeznaczać pewną kwotę pieniędzy na opłacenie podatków.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady