piątek, 24 marca 2023r.

Atestacja tektury – w jaki sposób można ją uzyskać?

Atestacja tektury - w jaki sposób można ją uzyskać?

Producent opakowań kartonowych, aby wprowadzić je na rynek bezpiecznie i jak najbardziej zgodnie z prawem, musi poddać produkt odpowiednim badaniom, których wynik wskaże, czy rzeczywiście jest możliwe ich używanie. Bez tego sprzedaż na dużą skalę byłaby wykluczona, bo nie ma pewności, że zachodzące reakcje, które wchodziłyby z sąsiedztwa np. żywności, nie byłby szkodliwe dla zdrowia. Najpierw należy przede wszystkim, co najmniej 2 tygodnie przed sprzedażą, postarać się o odpowiednie zezwolenia. Jest to obowiązek, jaki musi spełnić każdy producent pudełek.

Co to jest atestacja?

Każdy produkt, który wypuszczany jest na rynek, w tym także opakowania kartonowe, powinien posiadać dokument, który potwierdzi, że jest on w pełni bezpieczny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska. Konsument, kupując wyrób, ma wtedy pewność, że nie wejdzie on w niepożądane reakcje np. z lekami czy żywnością, jeśli to ją pakujemy w papier. Bez tego rodzaju zabezpieczenia niemożliwe jest sprzedawanie opakowań, dlatego trzeba złożyć w tym celu odpowiednie dokumenty.

Jak otrzymać atestację

Możemy wyrobić ją tylko za pomocą złożenia wniosku i to odpowiednio wcześniej, bo już 2 tygodnie przed zamiarem sprzedaży. Producent kartonów wypełnia owe podanie i składa go do PZH, po czym otrzymuje wpis o wpisaniu do rejestru. Jest to oczywiście opisane w dużym uproszczeniu, bo żeby otrzymać zezwolenie, trzeba wykonać najpierw badania, które zostaną zlecone i to na podstawie wyników możemy prowadzić sprzedaż opakowań.

Dlaczego atestacja jest tak istotna

Producent opakowań, aby zjednać sobie stałych klientów, musi wzbudzić ich zaufanie. Bardzo wiele kartonów jest przeznaczonych do pakowania żywności czy leków, a co za tym idzie, muszą być w pełni bezpieczne i pod żadnym pozorem nie mogą wchodzić w reakcje z nimi. Mogą to pokazać tylko badania, które są miarodajne i rzeczywiście potwierdzają, że nie tylko solidne, ale także odpowiednie dla ludzi i środowiska są dane opakowania kartonowe. Producent musi więc najpierw dokładnie przebadać i otrzymać stosowne dokumenty potwierdzające najwyższą jakość.

Dbanie o bezpieczeństwo

Świat zalewają różnego rodzaju opakowania, bo każda przesyłka czy produkt potrzebuje ich, aby być zabezpieczoną, np. w transporcie. Muszą więc być nie tylko mocne, odpowiednio dobrane rozmiarowo, ale także nieszkodzące nadmiernie środowisku i człowiekowi. Tylko atestacja jest gwarancją, że kupimy kartony wykonane według najwyższych, w pełni bezpiecznych standardów, gwarantujących najlepszą jakość i pod żadnym pozorem nieszkodzących.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Konferencja naukowa – jak zorganizować takie wydarzenie?

1 stycznia 2021

Organizacja spotkania naukowego może stanowić nie lada wyzwanie. To konferencja, przyciągająca słynne osobistości  z całego świata, która potrzebuje wizualnej oraz technicznej oprawy. Do stworzenia odpowiedniego klimatu wydarzenia, zazwyczaj potrzebne są…

Czytaj więcej