piątek, 24 marca 2023r.

Pudełko fasonowe – dlaczego tak dobrze sprawdza się przy wysyłce kurierskiej?

Pudełko fasonowe - dlaczego tak dobrze sprawdza się przy wysyłce kurierskiej?

Odpowiednie pakowanie wysyłanych produktów jest bardzo ważnym elementem prowadzenia sklepu. Jest to zadanie powtarzane często, więc proces powinien być odpowiednio zoptymalizowany. Ponadto od tego, w jakiej kondycji przesyłka dojdzie do klienta, zależy w dużej mierze, jakie pierwsze wrażenie na nim zrobisz. Świetną alternatywą dla klasycznych kartonów klapowych są pudełka fasonowe.

Dlaczego pudełka fasonowe są dobrym wyborem?

Przewagą pudeł fasonowych jest ich konstrukcja. Posiadają one zazębiające się klapy oraz skrzydełka, które umieszcza się w przygotowanych otworach. Dzięki temu wystarczy zapakować produkt i zamknąć pudełko. Nie trzeba używać taśmy klejącej. W ten sposób oszczędza się dużo czasu podczas pakowania.

Istnieją modele, które są wyposażone w dodatkowy pasek klejowy oraz tasiemkę zrywającą. Klej dodatkowo zabezpiecza przesyłkę przed przypadkowym, niechcianym otwarciem. Natomiast taśma zrywająca ułatwia otwarcie paczki bez wykorzystywania dodatkowych narzędzi, dzięki czemu klient szybciej dotrze do zamówionego produktu. Tak zapakowana przesyłka robi bardzo dobre wrażenie na konsumentach.

Ponadto pudełka fasonowe posiadają podwójne ścianki boczne, które zwiększają ich odporność na uszkodzenia mechaniczne podczas transportu. Dzięki temu zarówno zawartość przesyłki, jak i opakowanie dotrze do klienta w lepszym stanie.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

W dzisiejszych czasach często niuanse decydują o tym, jak firma zostanie odebrana. Sklepy nie mają wpływu na to, jak firma kurierska potraktuje ich paczkę. Mają jednak wpływ na jej zabezpieczenie.

Wiele firm owija przesyłki grubą warstwą folii bąbelkowej lub umieszcza dużo wypełniaczy w kartonach. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na dbanie o środowisko. A podczas tradycyjnego pakowania powstaje wiele śmieci, które są problemem dla klientów i zniechęcają ich do ponownych zakupów.

Alternatywę stanowią pudełka fasonowe, które są wytrzymałe i same w sobie stanowią lepsze zabezpieczenie dla wysyłanego produktu niż zwykły karton. Ponadto warto zastanowić się, co bardziej spodoba się klientowi — ładne, eleganckie pudełko fasonowe, czy też karton oklejony z każdej strony taśmą?

Gdzie sprawdzą się pudełka fasonowe?

Zastanawiasz się, czy w Twojej firmie sprawdzi się ten rodzaj opakowania? Jest on na tyle uniwersalny, że może być swobodnie wykorzystywany do wysyłki większości typowych produktów. Kosmetyki, ubrania, elektronika, drobne agd, akcesoria — to tylko kilka przykładów branż, w których opakowania kartonowe się sprawdzą.

Kluczowe jest dobranie odpowiedniego opakowania. Jeśli zależy Ci na czasie to postaw na pudełka fasonowe, które posiadają pasek klejowy i taśmę zrywającą. W ten sposób spakowanie przesyłki zajmie mniej niż minutę.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

1 lutego 2021

Rozszerzone, mało estetyczne naczynka pojawiające się na twarzy, to zmora bardzo wielu osób. Zazwyczaj taki problem dotyczy osób z wrażliwą i nadmierne przesuszoną skórą, która jest bardzo wymagająca. Oczywiście rozszerzone…

Czytaj więcej