piątek, 19 kwietnia 2024r.

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

unnamed file

Rozszerzone, mało estetyczne naczynka pojawiające się na twarzy, to zmora bardzo wielu osób. Zazwyczaj taki problem dotyczy osób z wrażliwą i nadmierne przesuszoną skórą, która jest bardzo wymagająca. Oczywiście rozszerzone naczynka mogą występować nie tylko na twarzy, ale także na innych częściach ciała, te drugie jest jednak łatwiej zatuszować. Nie chodzi wyłącznie o kwestie estetyki, bo rozszerzone naczynka mogą prowadzić do pojawienia się rumienia, a nawet trądziku różowatego. Jak sobie z nimi radzić? Jaka metoda zamykania naczynek jest najlepsza?

Laserowe zamykanie naczynek

Obecnie najlepszą metodą jest laserowe zamykanie naczynek Kraków. Energia emitowana przez laser dociera w głąb naczynek, następnie zostaje pochłonięta przez hemoglobinę. Wiązka lasera zmienia się w energię cieplną, co sprawia, że woda znajdująca się w tkance odparowuje, to z kolei sprawia, że ścianki naczynka się wysuszają i obumierają. W ten sposób rozszerzone naczynka są likwidowane. 

Warto zdecydować się na taki zabieg w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami przesuszonej, podrażnionej skóry z popękanymi naczynkami. Efekty zabiegu powinny być widoczne od razu, chociaż warto powtórzyć go około 3 razy. 

Kiedy warto poddać się zabiegowi laserowemu?

Pozbycie się widocznych, rozszerzonych naczynek to nie tylko zabieg estetyczny, bo ma na celu zatrzymanie rozwoju poważniejszych dolegliwości dermatologicznych. Zabiegowi warto poddać się w przypadku problemów skórnych, które skutecznie uprzykrzają nam życie i sytuacja się pogarsza.

Metody laserowe są bardzo skuteczne i małoinwazyjne, dlatego należą do bezpiecznych. Bezwątpienia warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Nie każdy będzie mógł skorzystać z laserowego zamykania naczynek, gdyż są pewne przeciwwskazania. Należy do nich między innymi przyjmowanie niektórych leków, czynne choroby autoimmunologiczne, padaczka, choroba nadciśnienia, serca, naczyń krwionośnych. Poza tym trzeba pamiętać, aby przed zabiegiem nie stosować żadnych kosmetyków z retinolem, zawierających kwasy AHA.

Zwróćmy uwagę także na przyjmowane leki i suplementy. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zioła światłouczulające, mogą powodować komplikacje po zabiegach laserowych. Niestety w tym wypadku mogą pojawić się przebarwienia. 

Rozszerzone naczynka, szczególnie te pojawiające się na twarzy generują wiele kompleksów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Całe szczęście dzisiejszy rozwój medycyny estetycznej, pozwala na skorzystanie z nowoczesnych i mało inwazyjnych metod usuwania naczynek, które dają doskonałe efekty. Laserowe usuwanie rozszerzonych naczynek to bez wątpienia najlepsza metoda, jaka jest dostępna na rynku.

Może spodobać Ci się również:

Ochraniacze na materac. Hit czy kit?

Ochraniacze na materac. Hit czy kit?

28 października 2020

Dobrej jakości materac jest sporym wydatkiem dla wielu osób, dlatego też starają się one minimalizować wydatki i nie dokupują dodatkowego ochraniacza na materac. Jest to spory błąd, ponieważ pokrowiec jest…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady