poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Naturalne soki owocowe – dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

photo 1640213505284 21352ee0d76bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxjcmFuYmVycnklMjBqdWljZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyNDM0NzQxixlibrb 4.0.3q80w1080 1

Picie soku z różnych owoców może być dobrym sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości prozdrowotnych mikroelementów do organizmu. Sok owocowy może być bogaty w kalorie, jeśli zawiera dodatkowy cukier, więc zdecydowanie należy sięgać najbardziej naturalny jego wariant. Ważne jest również, aby wybierać 100% soki owocowe, a nie napoje wykonane z soku owocowego.

Istnieje wiele różnych soków, wytwarzanych z przeróżnych rodzajów owoców, a wybierając dla siebie odpowiedni warto połączyć wiedzę o indywidualnych właściwościach danego owocu z preferencjami smakowymi. Jednakże pewne cechy wspólne mają wszystkie owoce i w związku z tym każdy sok owocowy jest idealnym uzupełnieniem zdrowej diety.

Fakty dotyczące składników odżywczych w sokach owocowych

Każda odmiana soku owocowego będzie miała nieco inne parametry żywieniowe, a te powinny wyraźnie być zaznaczone na opakowaniu. Ogólnie warto wiedzieć, że w sokach owocowych nie ma tłuszczów, za to jest sporo węglowodanów, a także niewielkie ilości białka. Warto przy tym nadmienić, że owoce są źródłem olbrzymiej ilości witamin i składników mineralnych. W zależności od diety, jak również potrzeb indywidualnych organizmu można skład tych mikroelementów do siebie dopasować.

Sok pomarańczowy — dobry przykład zdrowego suplementu diety

Sok pomarańczowy zawiera niezbędne składniki odżywcze, jest powszechnie dostępny i nie jest tak drogi jak bardziej egzotyczne soki. To bogaty w witaminę C, kwas foliowy i minerały, pyszny napój. W rzeczywistości 1 szklanka soku pomarańczowego uzupełnia dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.

Sok pomarańczowy jest również bogaty w potas, który pomaga regulować ciśnienie krwi i równoważyć poziom płynów ustrojowych. Picie soku pomarańczowego gwarantuje uzupełnienie witaminy B, która jest dobra dla zdrowia serca i produkcji komórek krwi i jest szczególnie ważna dla osób w ciąży. Jest on również dobrym źródłem magnezu, a tym samym wpływa na zdrowie wielu narządów w naszym ciele.

Węglowodany w soku z owoców — co trzeba wiedzieć?

Naturalne soki owocowe na ogół dostarcza dużej ilości węglowodanów, głównie pochodzących z naturalnie występujących cukrów owocowych. Warto upewnić się, że spożywamy 100% sok owocowy, gdyż jest to kluczowe w redukcji dodatkowych cukrów.

Ilość witamin i minerałów w soku owocowym sprawia, że jest to idealny wybór, pasujący do każdej diety. Warto przy tym postawić na wprowadzenie do jadłospisu dużej ilości warzyw, które świetnie się z owocami łączą np. w koktajlach czy smoothie, a jednocześnie wyjątkowo pozytywnie wpływają na podniesienie walorów zdrowotnych owoców.

Może spodobać Ci się również:

Ile kalorii ma pizza? Kalorie różnych pizz

Ile kalorii ma pizza? Kalorie różnych pizz

5 czerwca 2020

Pizza jest tradycyjnym daniem kuchni włoskiej, spożywanym na co dzień przy każdej okazji. W swoich rodzimych rejonach jest zwykłą potrawą, przygotowywaną szybko i sprawnie. Polskie wariacje tej potrawy różnią się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady