piątek, 24 marca 2023r.

Na czym polega stomatologia estetyczna?

unnamed file 2

Myjesz jamę ustną po każdym posiłku, unikasz słodyczy i regularnie odwiedzasz dentystę, a mimo to Twój uśmiech nadal pozostawia wiele do życzenia? Zęby są nierówne, a ich szkliwo przebarwione? W takich przypadkach z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Sprawdź, co dokładnie kryje się pod przywołanym pojęciem i jakie zabiegi oferuje przywołana dziedzina medycyny.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dział dentystyki zajmujący się poprawą wyglądu uzębienia – poczynając od zmiany koloru szkliwa, a na korekcji wad zgryzu kończąc. W ramach prezentowanej gałęzi medycyny wykonuje się szereg różnego rodzaju zabiegów, takich jak: wybielanie, usuwanie kamienia nazębnego, nakładanie licówek czy nieinwazyjne prostowanie zębów. Dzięki wspomnianym zabiegom można zyskać piękny, hollywoodzki uśmiech już po kilku wizytach w gabinecie stomatologicznym. 

Kto może skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej?

Istnieją pewne przeciwwskazania przeprowadzenia wyżej wymienionych procedur zakresu stomatologii estetycznej Z tego typu zabiegów nie mogą skorzystać między innymi: kobiety w ciąży, matki w okresie karmienia piersią, nastolatkowie poniżej 16 roku życia, a także osoby z niewyleczonymi chorobami występującymi w obrębie jamy ustnej. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, należy upewnić się, że dziąsła oraz zęby są zdrowe bez żadnych ubytków czy stanów zapalnych.

Gdzie wykonuje się zabiegi stomatologii estetycznej?

Zabiegi licowania czy wybielania zębów wykonuje wiele ośrodków w całej Polsce, między innymi Cedent, klinika stomatologiczna w Gdyni. Wszelkie procedury są przeprowadzane z wykorzystaniem innowacyjnych technologii dentystycznych. Wszystko po to, by zapewnić pacjentowi maksimum komfortu w trakcie leczenia, wyeliminować dolegliwości bólowe, a także uzyskać jak najlepsze efekty, zgodne z indywidualnymi oczekiwaniami danej osoby.

Ile trzeba zapłacić za piękne uśmiech?

Koszt zabiegów stomatologii estetycznej bywa różny w zależności od rodzaju przeprowadzonej procedury, zakresu realizowanych działań, a także jakości wykorzystanych materiałów. Piękny uśmiech to często wydatek rzędu kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlaczego warto inwestować w zabiegi stomatologii estetycznej?

Nasuwa się zatem pytanie: czy warto płacić tyle pieniędzy za wybielanie, licowanie czy prostowanie zębów? Odpowiedź jest prosta – tak. Zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają odzyskać nie tylko piękny uśmiech, ale bardzo często również pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 

 

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1622295023825 6e319464b810cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1M3x8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak wyglądają studia zaoczne? Jakie korzyści odniesiemy studiując niestacjonarnie?

1 stycznia 2023

Wybór studiów nie zawsze jest prosty, zwłaszcza że kierunek, na jaki się zdecydujemy, wpłynie w przyszłości na wykonywaną przez nas pracę. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że wybór kierunku…

Czytaj więcej