poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Na co zwrócić uwagę kupując komputerową maszynę do szycia?

Na co zwrócić uwagę kupując komputerową maszynę do szycia?

Zakup komputerowej maszyny do szycia to bardzo dobra decyzja zarówno w przypadku osób szyjących zawodowo jak i hobbystycznie. Tego typu maszyny są bardzo wygodne i znacznie przyspieszają pracę.

Jakie funkcje posiadają komputerowe maszyny do szycia?

Choć tego typu maszyny są droższe od tradycyjnych z pewnością warto w nie zainwestować. Szycie jak wiadomo jest czynnością bardzo czasochłonną, jeśli więc jest możliwość to należy sobie tę pracę ułatwiać. Komputerowe maszyny do szycia mają kilka istotnych cech, które stanowią ich przewagę nad maszynami tradycyjnymi. Chodzi tutaj przede wszystkim o dużą liczbę programów ściegowych, występowanie ściegów dodatkowych oraz mnogość sposobów na automatyczne obszywanie dziurek. Najlepsze komputerowe maszyny do szycia posiadają obecnie płynną regulację długości i szerokości ściegów, wyświetlacze LCD, na którym dobrze widzimy zastosowany ścieg, jego parametry oraz podpowiedzi odnośnie zastosowania właściwej stopki. Ważną zaletą takich maszyn jest także precyzyjna regulacja prędkości, czego nie ma przy maszynach na tradycyjny napęd nożny. Umożliwia to wszystko przycisk start/stop. Ponadto dostępne jest automatyczne ryglowanie, pozycjonowanie igły, szycie wstecz, wolne ramię i możliwość wyłączania transportu.

Najważniejsze zalety maszyn komputerowych

Współcześnie produkowane maszyny komputerowe posiadają także wbudowany zewnętrzny obcinacz do nitek, nawlekacz igły i system zatrzaskowego mocowania stopek. Bardzo ważna jest także możliwość szycia podwójną igłą. Dzięki temu można bardzo szybko stworzyć podwójny ścieg tzw. jeansowy czy przeszyć stójkę w podkoszulku. Oprócz tego podwójna igła służy do tworzenia pięknych ściegów dekoracyjnych. Tym, co wyróżnia te maszyny jest także chwytacz rotacyjny, który stanowi bardzo wygodne rozwiązanie przy wymianie szpulek. Każda maszyna komputerowa w zestawie ma dołączone także kilka stopek do zamków, aplikacji czy ściegu krytego. W zależności od potrzeb można dokupywać także inne stopki a wybór ich jest dzisiaj ogromny.

Jeśli ktoś zastanawia się czy wybrać maszynę zwykłą czy komputerową to o ile pozwala mu budżet zdecydowanie powinien wybrać wersję nowoczesną. Maszyny komputerowe to ogromna wygoda, cicha praca, niewielki pobór prądu a także energooszczędne oświetlenie LED.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1628761907965 9cc7faee1dc8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHx2ZXJ0aWNhbCUyMGdhcmRlbiUyMGhvbWV8ZW58MXwwfHx8MTY1NjE5MzY3NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak ubrać dom w zieleń? Kilka słów o zielonej ścianie ze sztucznych roślin

1 czerwca 2022

Kolor zielony w otoczeniu jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Zieleń to najbardziej naturalna barwa reprezentująca świat żywych organizmów, która ma ogromny wpływ na nasze fizyczne i psychiczne funkcjonowanie. Coraz…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady