środa, 30 listopada 2022r.

Laserowe zabiegi wspierające walkę o zdrową skórę

photo 1489507423881 4df2d5eb5d06cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNXx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Zabiegi laserowe wspierające walkę o zdrową skórę to najnowsza innowacja w medycynie estetycznej. Opracowane ponad trzydzieści lat temu lasery przybierały różne formy i funkcje, a ich zastosowanie w medycynie jest bardzo szerokie. W kosmetologii laser stosuje się w leczeniu chorób skórnych, depilacji, czy w zabiegach odmładzających.

Zabiegi te można wykonywać u pacjentów w każdym wieku, z różnymi typami i kolorami skóry. Zabiegi laserowe działają poprzez niszczenie niechcianych komórek skóry i naczyń krwionośnych za pomocą światła o dużej intensywności. To sprawia, że jest to dobra opcja w leczeniu różnych schorzeń skóry, a laserowe leczenie trądziku różowatego, to jeden z najlepszych sposobów na zatrzymanie tej choroby.

Laserowe zamykanie naczynek, czyli jak zachować piękny wygląd skóry?

Wszechstronność zabiegów laserowych sprawia, że są one bardzo skuteczne w leczeniu różnych dolegliwości skóry. Jednym z takich problemów są pajączki naczyniowe, które szpecą szczególnie skórę twarzy, ale pojawiają się również na nogach. Skuteczne wyleczenie często jest niemożliwe, ale terapia laserowa doskonale je uzupełnia, dając wyjątkowo dobre rezultaty.

Laserowe usuwanie pajączków naczyniowych to dość prosty zabieg. Wiązka promieniowania wnika w skórę i dociera do pękających naczynek krwionośnych, powodując i koagulację i zamykanie. Działanie lasera jest bezpieczne, a jednocześnie ma wpływ na poprawę struktury skóry i regenerację jej tkanek, co również wzmacnia naczynia krwionośne.

Zabiegi laserowe w walce z objawami starzenia

Laseroterapia odmładzająca polecana jest osobom z wczesnymi objawami starzenia skóry, pierwszymi zmarszczkami, a także wówczas, gdy cera jest przemęczona. Laserowe fotoodmładzanie, czy resurfacing twarzy, to zabiegi skutecznie regenerujące skórę w jej najgłębszych warstwach. 

Zbawienne działanie promieni laserowych pozwala odbudować włókna kolagenowe, przez co skóra staje się jędrniejsza. Dzięki temu skóra jest uelastyczniona, a w efekcie  cera staje się młodsza. Już kilka zabiegów pozwala zlikwidować pierwsze zmarszczki, a także przebarwienia.

Gdzie zgłosić się na laserowe zabiegi uzdrawiające i upiększające?

Zabiegi laserowe stają się coraz bardziej dostępne dzięki temu, że coraz więcej klinik dermatologiczno – kosmetycznych dysponuje technologią laserową. Ponieważ terapia laserowa ma tak wiele zastosowań, warto więc zorientować się, jak znaleźć wykwalifikowanego specjalistę w swojej okolicy. W miarę postępu technologicznego terapia laserowa staje się jeszcze bardziej powszechna i znalezienie odpowiedniego salonu kosmetycznego nie jest już trudne.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Wynajem busa – ile za kilometr?

1 lipca 2021

Chcąc wybrać się w podróż większą grupą, możemy napotkać wiele problemów logistycznych, chociażby związanych z transportem. Jechanie na wycieczkę na 3 samochody jest męczące i drogie, poruszanie się publicznymi środkami…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady