piątek, 01 grudnia 2023r.

Laser jakie parametry? Jak parametry wpływają na proces obróbki?

unnamed file

Laser do cięcia metalu jest bardzo popularnym urządzeniem, jeżeli chodzi o obróbkę metali. Precyzyjne cięcie oraz wysoka jakość pracy to dwa podstawowe elementy, które mają ogromny wpływ podczas obróbki. Jednak, wybierając laser do metali dosyć istotne są jego parametry, ponieważ to od tego zależy m.in. jakość prac.

Laser do metalu – parametry

Działanie laserów do cięcia metali jest zazwyczaj takie samo, jednak jednym z czynników, na jakie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to parametry urządzenia, które zamierzamy kupić. Prędkość, a nawet moc takiego urządzenia wpływa bezpośrednio na obrabiane materiały, dlatego tak ważne jest to, aby wybrać profesjonalny i nowoczesny sprzęt.

Warto dodać, że parametry są ważne bez względu na to, czy będzie to laser do cięcia metalu, czy grawerowania. Ważne jest także, żeby parametry te były dostosowane do konkretnego materiału, jaki będziemy poddawać obróbce.

Do kolejnych parametrów, które mają duże znaczenie, zaliczamy rozdzielczość PPI oraz częstotliwość Hz. Poza tym warto zwrócić uwagę na nadmuch powietrza, parametr przejść, czy parametry osi Z.

Dlaczego odpowiednie parametry są tak ważne?

Każde urządzenie ma określone cechy. Oznacza to, że zarówno jego wydajność, jak i sposób obróbki jest uzależniony od wyżej wymienionych parametrów. W przypadku nowoczesnych urządzeń parametry są naprawdę dobre, a co za tym idzie obróbka, staje się jeszcze bardziej wydajna, co przekłada się na otrzymywane elementy.

Osoba kupująca tego typu urządzenie musi dopasować go do tego, co będzie poddawane obróbce. Złe wybór urządzenia może negatywnie wpłynąć na wykonywane prace, a tym samym na obrabiane materiały.

Maszyny, co cięcia metali kupowane są na długie lata, gdyż jest to ogromny wydatek. Jeżeli więc chcemy, aby zakup ten przyniósł same korzyści nie powinniśmy sugerować się kosztami, ale przede wszystkim użytecznością i jakością sprzętu.

Dostosowanie parametrów do obróbki tworzyw

Jeśli wykonujemy prace związane z obróbką metalu za pomocą obrabiarki laserowej, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie ustawione są parametry. Każdy rodzaj materiału wymaga indywidualnego dostosowania obrabiarki, ponieważ w ten sposób otrzymamy części zgodne z wymaganiami.

Dzięki temu jakość przeprowadzonych prac będzie na najwyższym poziomie, a my będziemy zadowoleni z urządzenia, które kupiliśmy. Wszelkie ustawienia sprzętu, na którym pracujemy muszą być sprawdzane za każdym razem przed rozpoczęciem prac. Może się zdarzyć, że podczas naszej nieobecności laser był używany, a co za tym idzie parametry mogą być dostosowane do innego tworzywa.

Może spodobać Ci się również:

photo 1444419988131 046ed4e5ffd6ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak nakładać tynk mineralny baranek, by uzyskać porządaną strukturę?

1 października 2023

Zaprawy cienkowarstwowe są powszechnie wykorzystywane przy pracach remontowych wewnątrz mieszkania. Choć technika nakładania takiego tynku nieco różni się od klasycznej metody, mieszanki mineralne odznaczają się podobnymi, lub znacznie lepszymi właściwościami.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady