poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Kurs sommelierski – co to? Kto może odbyć takie szkolenie?

unnamed file 1

Wino to bardzo popularny napój na całym świecie. Spożywa się go na wiele różnych okazji, dlatego też warto mieć, chociażby podstawową wiedzę na ten temat. Aby dowiedzieć się czegoś nowego, świetnym rozwiązaniem jest kurs sommelierski. Dzięki niemu będziemy w stanie rozróżnić poszczególne wina i dowiemy się, do jakich posiłków się je pije.

Kurs z wiedzy o winie – czego możemy się nauczyć?

Picie wina to nie tylko jego smakowanie, ponieważ wiąże się z nim długa i ciekawa historia. Aby zostać sommelierem nie trzeba pracować w restauracji lub w barze. Zdobyta wiedza na pewno przyda nam się w codziennym życiu.

Możliwość pochwalenia się przed znajomymi to coś, co z pewnością im zaimponuje. Jednak, czego dokładnie możemy dowiedzieć się na szkoleniu winiarskim? Jak już wiadomo podstawowym elementem jest umiejętność prawidłowego doboru wina do potraw, ponieważ nie każdy jego rodzaj pasuje do wszystkich posiłków.

Kolejna równie istotna rzecz to prawidłowe nalewanie i podanie gościom. Taka wiedza konieczna jest wtedy, gdy pracujemy w restauracji, jako kelner. Dobre lokale gastronomiczne przestrzegają zasad dotyczących serwowania win i potraw, a więc naprawdę warto odbyć szkolenie winiarskie.

Degustacja win – przyjemny etap dla każdego kursanta

Jeżeli mamy być specjalistami od wina koniecznie musimy wiedzieć, jak ono smakuje. Jednak, co dokładnie oznacza degustacja win? Odbycie kursu nie polega oczywiście na spędzeniu czasu przy lampce tego trunku.

Jego degustacja to sprawdzanie, czym charakteryzują się konkretne gatunki win oraz poznawanie ich smaku. Ten etap jest szczególne atrakcyjny dla osób, które są już smakoszami powyższych napojów.

Tacy kursanci najczęściej znają wiele gatunków win, ale chcąc poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę zdecydowali się na kurs sommelierski. Szkolenie winiarskie to krok do tego, aby zostać prawdziwym koneserem i móc cieszyć się świetnym smakiem nie jednego dobrego wina.

Ile kosztuje kurs sommelierski?

Otóż ceny takiego kursu są dosyć zróżnicowane, a ich początkowy próg to ok. 300 zł. Całkowite koszty uzależnione są m.in. od formy prowadzonego kursu oraz od tego, w jakim mieście się na niego zapiszemy. Jeżeli nie możemy na ten cel przeznaczyć zbyt dużych środków finansowych, można skorzystać z nieco tańszej opcji, czyli kursu online.

Jednak taka forma nie zawsze jest dobra dla tych, którzy nie chcą siedzieć przed monitorem komputera, a aktywnie uczestniczyć w szkoleniu. Jednak to, jaki rodzaj szkolenia wybierzemy, zależy wyłącznie od nas i tego ile czasu możemy na takie lekcje poświęcić.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Czy wiesz, że stres u dzieci źle wpływa na efektywną naukę?

1 listopada 2021

Jeżeli wydaje Ci się, że dzieci mają zupełnie bezstresowe i bezproblemowe życie, to jesteś w błędzie. Nasze dzieci narażone są na te same stresory co my dorośli. Z tą różnicą,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady