wtorek, 31 stycznia 2023r.

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z doradztwa finansowego

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z doradztwa finansowego

Myśląc o skorzystaniu z jakiejkolwiek usługi finansowej, czy to kredytu bankowego, kredytu hipotecznego czy funduszach inwestycyjnych, staniemy przed obliczem niezliczonej liczby ofert, które zachęcają nas do skorzystania właśnie z tego konkretnego banku. Przejrzenie wszystkich warunków, regulaminów oraz szczegółów każdej z ofert może zająć nam niewiarygodnie dużo czasu. Dlatego właśnie, w myśl zasady pracujmy sprytnie, a nie ciężko, lepiej udajmy się do doradcy finansowego, który oszczędzi nam czasu, stresu i pomoże wybrać odpowiednie rozwiązanie. 

Kiedy powinniśmy skorzystać z doradztwa finansowego

 

Doradztwo finansowe to usługa, która skupia w sobie oferty wszystkich instytucji finansowych i bankowych w jednym. Kiedy planowaliśmy wziąć kredyt gotówkowy, naszym zadaniem było oszacowanie swoich potrzeb finansowych oraz zdecydowanie, jaką miesięczną ratę jesteśmy w stanie spłacać każdego miesiąca. Następnie udawaliśmy się do każdego banku, by wysłuchać ich oferty, zapoznać się z tabelą opłat i prowizji oraz dowiedzieć się, czy wstępnie kredyt zostanie nam udzielony. Na takie rozpoznanie rynku straciliśmy bardzo dużo czasu. 

 

Dodatkowo nie każda osoba musi być biegła w kwestiach finansowych. Nie urodziliśmy się przecież z wykształceniem ekonomicznym, który pozwoli nam w pełni zrozumieć zawiły język, którym często operują pracownicy banku. To może również prowadzić do opacznego zrozumienia pewnych faktów. A jest to nie do zaakceptowania, gdy decydujemy się na produkt finansowy, z którym zwiążemy się na długie lata. Dlatego właśnie w obliczu takiego wyzwania, warto na samym początku skorzystać z usług doradztwa finansowego. 

 

Zalety wynikające z korzystania z doradztwa finansowego

     

W dużych polskich miastach takich jak Wrocław doradztwo finansowe skupi w sobie oferty wszystkich banków. Gdy przyjdziemy do doradcy z naszą sprawą, ten na początku rozpozna nasze potrzeby i postara się przełożyć na na realne zapotrzebowanie. Następnie na podstawie naszych potrzeb i preferencji przedstawi nam wszystkie dostępne na rynku oferty. Sam doradca jako osoba wykwalifikowana, będzie w stanie służyć nam dobrą radą. Podpowie nam, czy produkt, który nas interesuje, będzie odpowiedni do naszych potrzeb. W miarę możliwości doradca finansowy będzie w stanie zmienić nasze oczekiwania i dopasować ofertę tak, żeby była ona dla nas jak najlepiej pasująca. 

 

Przed podjęciem każdej decyzji, nieważne czy inwestycyjnej, oszczędnościowej czy kredytowej, warto zasięgnąć opinii doradcy finansowego. Dzięki temu nie popełnimy nieświadomie błędu, który może nas kosztować wielu lat niezadowolenia z naszej niewiedzy. 

 

Może spodobać Ci się również:

Co to jest metoda kaizen i jak wprowadzić ją do firmy?

Co to jest metoda kaizen i jak wprowadzić ją do firmy?

1 grudnia 2020

Filozofia kaizen przybyła od strony kraju Kwitnącej Wiśni. Wdrażana od lat sześćdziesiątych spowodowała wysoki rozwój tamtejszych przedsiębiorstw. Japonia wprowadzając metodę małych kroków stała się wyznacznikiem efektywnego rozwoju swoich firm. Metoda…

Czytaj więcej