poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Co to jest najem krótkoterminowy i komu się opłaca?

photo 1554995207 c18c203602cbcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Pusty lokal z czasem niszczeje, dlatego jeśli mamy wolną nieruchomość, warto udostępnić ją pod wynajem. Zwłaszcza że z tego tytułu możemy osiągnąć całkiem duże dochody. Warto jednak już na początku zastanowić się, jaki wynik finansowy z takiej działalności planujemy uzyskać. Jedną z korzystniejszych form najmu mieszkania jest wynajem krótkoterminowy. O co w nim chodzi?

Jakie są główne założenia tego typu umów?

Na wstępie warto podkreślić, że z tej formy udostępniania lokalu nie skorzysta każdy. Najem krótkoterminowy wymaga większych opłat, dlatego naszą grupą docelową będą raczej turyści i zamożni klienci, którzy zdecydują się spędzić kilka dni w luksusowym apartamencie. Duże znaczenie ma także położenie nieruchomości. Pod wynajem krótkoterminowy sprawdzą się lokale usytuowane w centrach miast lub w niedalekiej odległości od obiektów turystycznych.

Obsługa wynajmu w tym przypadku również może być konieczna. Najem krótkoterminowy wymaga stałego doglądu i promocji, a także kontaktu z nowymi lokatorami. Osoby mniej wprawione w branży hotelarskiej mogą nie poradzić sobie z natłokiem obowiązków, dlatego w tym przypadku lepiej zdecydować się na wsparcie profesjonalnej firmy.

Ile trwa najem krótkoterminowy?

Najczęściej turyści przebywają w takich lokalach maksymalnie kilka dni. Przyjmuje się, że ta forma usług trwa najdłużej jeden miesiąc. Krótki pobyt wiąże się ze specyfiką umowy i wysokimi kosztami. Osoba szukająca lokum na dłużej z pewnością będzie wolała skorzystać z najmu okazjonalnego lub umowy długoterminowej.

Najem krótkoterminowy może być jednak bardziej komfortowy. Do tego typu działalności wykorzystuje się luksusowe apartamenty, w których lokatorzy czują się jak we własnym domu. Budynek powinien być wyposażony nie tylko w podstawowe artykuły i meble, ale też dodatkowe udogodnienia, takie jak prywatna sauna, basen czy klimatyzacja we wszystkich pomieszczeniach.

Komu taki biznes się opłaci?

Wbrew pozorom, najem okazjonalny odpowiednio prowadzony może przynieść dochody znacznie przekraczające innego rodzaju umowy. Oczywiście większe w tym przypadku będą też koszty obsługi – utrzymanie luksusowego apartamentu będzie przecież kosztować. Jednak przy umiejętnym prowadzeniu lokalu i stałym obłożeniu klientów, właściciel nieruchomości może liczyć na wysokie zyski.

Warto jednak skorzystać ze wsparcia podczas obsługi mieszkań na wynajem. Doświadczona firma ma znacznie szersze możliwości i kanały dystrybucji, dzięki którym łatwiej jest trafić do potencjalnego klienta. Działanie w pojedynkę przy braku doświadczenia może być małoopłacalne.

Może spodobać Ci się również:

photo 1640213505284 21352ee0d76bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxjcmFuYmVycnklMjBqdWljZXxlbnwxfDB8fHwxNjcyNDM0NzQxixlibrb 4.0.3q80w1080 1

Naturalne soki owocowe – dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

1 lutego 2023

Picie soku z różnych owoców może być dobrym sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości prozdrowotnych mikroelementów do organizmu. Sok owocowy może być bogaty w kalorie, jeśli zawiera dodatkowy cukier, więc zdecydowanie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady