poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Jakie buty trekkingowe na majówkową wędrówkę?

photo 1532736006876 5892689550a2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8YWRpZGFzJTIwc2hvZXMlMjBuaWtlfGVufDF8MHx8fDE3MTQzMjA3ODV8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Majowa pogoda z pewnością już udziela się wszystkim. Niektórzy z nas już planują pierwszego w tym sezonie grilla, z kolei inni myślą raczej o aktywnym wypoczynku w górach. W drugim przypadku warto wcześniej sprawdzić, czy mamy odpowiednie buty do takiej wyprawy. Które trekkingi będą w tym przypadku najlepsze?

Postaw przede wszystkim na komfort stóp

To główny wyznacznik, którym powinny się kierować osoby szukające odpowiednich butów do chodzenia po górach. Przed zakupem właściwych trekkingów warto pomyśleć o tym, kiedy planujemy je zastosować. Buty zimowe męskie w góry będą miały masywniejszą budowę od lżejszych wariantów z niską cholewką na lato. Jeśli jednak planujemy częściej chodzić po górach, nie tylko podczas urlopu, obuwie wysokie może być dobrym rozwiązaniem.

Sprawdźmy przed zakupem również budowę obuwia, a przede wszystkim jakość łączenia jego elementów i wytrzymałość podeszwy. Jeśli mamy możliwość, przetestujmy kilka wariantów upatrzonych w sklepie i wybierzmy ten, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Warto także dopytać sprzedawcy, czy produkty mają dodatkowe funkcjonalności, takie jak wodoodporna membrana oraz wzmocnienia palców i zapiętka.

Markowe buty trekkingowe – czy warto?

Zapaleni amatorzy górskich wędrówek z pewnością powiedzą, że tak. Oczywiście na rynku można znaleźć szereg bardzo dobrych produktów od mniej znanego dostawcy, jednak decydując się na taki zakup, zawsze istnieje ryzyko znalezienia nietrafionej oferty. Męskie buty zimowe w góry najlepiej kupować w profesjonalnym sklepie, ponieważ takie warunki będą znacznie bardziej wymagające.

Dobrze jest postawić na warianty znanych marek, choć ich cena może być wielokrotnie wyższa. Buty Woliniusz czy Jack Wolfskin z pewnością jednak utrzymają się znacznie dłużej i będziemy mogli je stosować przez kilka sezonów.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas zakupów?

Nie każde buty trekkingowe nadają się do chodzenia po wysokich szczytach. Warianty niskie bardzo często mają cieńszą podeszwę i w mniejszym stopniu zabezpieczają kostkę, dlatego mogą nie sprawdzić się podczas wyprawy na Rysy czy Śnieżkę, nawet przy upalnej pogodzie. W takim przypadku lepiej postawić na tradycyjne wysokie trekkingi.

Jeśli szukamy obuwia bardziej uniwersalnego, możemy postawić na produkty hikingowe. To buty idealne do długich wycieczek na umiarkowanym terenie. Można je wykorzystać zarówno podczas turystyki miejskiej, jak i spacerów po lesie.

Może spodobać Ci się również:

O ubezpieczeniach osobowych w pigułce

1 stycznia 2022

Ubezpieczenie osobowe to rodzaj policy gospodarczej dotyczący życia, zdrowia, a także zdolności do samodzielnej pracy – ma na celu zagwarantowanie środków finansowych na życie w przypadku, gdy tracisz możliwość samodzielnego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady