czwartek, 21 września 2023r.

Jaka sprężarka do CNC? Dlaczego wybór sprężarki jest tak ważny?

photo 1521026483550 6a1a67b2766bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNHx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzIixlibrb 1.2.1q80w1080

Zastosowanie sprężarki podczas obróbki CNC jest bardzo ważne. Niestety podczas szukania kompresora nie zawsze wiemy, jakie urządzenie będzie najlepsze i najbardziej wydajne podczas obróbki. Na co, więc zwrócić uwagę w momencie wyboru sprężarki i jakie czynniki są tutaj najważniejsze?

Sprężarka do CNC – jaką wybrać?

Oferta sprężarek jest bardzo szeroka, a co za tym idzie każdy zainteresowany zakupem takiego sprzętu na pewno znajdzie coś dla siebie. Niestety duża dostępność powoduje też problem z wyborem konkretnego sprzętu, ponieważ wtedy nie zawsze wiemy, jaka sprężarka najlepiej sprawdzi się podczas pracy.

W momencie przeglądania ofert dobrze jest zwrócić uwagę na wydajność oraz poszczególne parametry sprzętu. Odpowiednie dopasowanie sprężarki spowoduje, że zarówno centrum obróbcze CNC, jak i sprężarka będą ze sobą idealnie współgrały. Co więcej, duże znaczenie ma też to, czy sprężarka będzie używana w dużym zakładzie produkcyjnym, czy raczej mniejszym warsztacie.

Czy wybór sprężarki ma znaczenie?

Wiele osób zastanawia się, czy wybór sprężarki ma aż tak ogromne znaczenie? Otóż jest to ważna kwestia, ponieważ zła sprężarka wpłynie na gorszą jakość obróbki. Ponadto warto tutaj też zwrócić uwagę na możliwości, jakie da wybrany sprzęt.

Jeżeli zależy nam na jakości wykonywanej obróbki, warto wybrać dobrą sprężarkę, która będzie wydajna. Dobry sprzęt to podstawa dla każdego, kto nastawiony jest na ciągłość obróbki, a także wykonuje pracę zarobkową. W przypadku problemów z wyborem można poprosić o doradztwo sprzedawcy, który ma w tym zakresie znacznie większą wiedzę niż klient.

Czy sprężarka do CNC jest droga?

Jeżeli chcemy kupić dobrą sprężarkę do maszyny CNC, należy liczyć się z nieco wyższą ceną. Nowoczesne urządzenia wpływają na lepszą jakość obróbki oraz komfort pracownika. Koszty zakupu frezarki są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, w tym też parametrów takiego urządzenia.

Oczywiście można znaleźć również urządzenia o nieco niższej cenie, ale wtedy trzeba dokładnie sprawdzić, czy spełnią one nasze wymagania. Często decydujemy się na tańsze rozwiązania, co po pewnym czasie okazuje się złą decyzją.

Koszt zakupu sprężarki powinien ostatecznie być dopasowany do możliwości finansowych klienta, aby nie nadwyrężyć budżetu firmy, co mogłoby mieć negatywne skutki. Stosowanie sprężarek to ogrom korzyści oraz możliwość prowadzenia obróbki, która spełnia wszystkie wymagania.

Może spodobać Ci się również:

Jakie ścierniwo do piaskowania? Śrut staliwny

Jakie ścierniwo do piaskowania? Śrut staliwny

3 lipca 2020

Piaskowanie jest procesem technologicznym opartym na konsekwentnym użyciu specyficznego materiału ściernego, który wyrzucany jest pod wysokim ciśnieniem. Aby wygenerować takie warunki używa się specjalnych maszyn tłoczących gaz lub wodę jako…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady