czwartek, 25 lipca 2024r.

Jak zamontować brodzik pod kabinę prysznicową?

unnamed file 10

Montaż brodzika i kabiny prysznicowej nie jest, aż tak trudny, jak się z pozoru wydaje. Co prawda, podczas remontu można zlecić to zadanie ekipie remontowej, co ułatwi i usprawni całą procedurę. Jednakże wymieniając armaturę łazienkową właściciel przestrzegając instrukcji sam jest w stanie zamontować brodzik i osadzić na nim kabinę prysznicową.

Warto tu nadmienić, że wszystkie elementy hydrauliki powinny być idealnie dopasowane, tak, by nie przeciekały. O ile wanna, szczególne niezabudowana, jest dość prosta w podłączeniu, to już przy kabinie z brodzikiem można się trochę namęczyć. Aby temu zapobiec warto dobrze zaplanować działania, wybrać miejsce i zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Wybór miejsca pod brodzik

Całość prac należy zacząć od wybrania miejsca na prysznic z brodzikiem. Można tego dokonać w wyremontowanej i pustej łazience i będzie to najbardziej wygodne rozwiązanie. Wszystkie podłączenia hydrauliczne są możliwe do przeprowadzenia, a rury odpływowe widoczne. Powierzchnia, nawet w małej łazience, pozwala na swobodne rozmieszczenie całego sprzętu i złożenie kabiny prysznicowej.

Rzecz ma się nieco inaczej w łazience używanej i zabudowanej. Tu wybór miejsca i wybór modelu prysznica jest kluczowy. Dobre wymierzenie powierzchni niezbędnej do postawienia brodzika i jego podłączenia uzależnione jest od rozmieszczenia przyłączy hydraulicznych. Niejednokrotnie trudno jest ustawić nową kabinę w małej łazience, niemniej nie jest to niemożliwe.

Jaki brodzik wybrać?

Wybór brodzika uzależniony jest od położenia rury kanalizacyjnej. Wiąże się to głównie z wysokością, na jakiej ona się znajduje. Ogólnie przyjmuje się, że wysoki brodzik jest najbardziej optymalny dla takiego usytuowania rury i nie ma większego problemu z prawidłowym odpływem wody.

Niski brodzik można ustawić w pomieszczeniu, w którym rura odpływowa jest nisko położona, najlepiej tuż nad podłogą lub na jej poziomie. Pamiętać warto, że woda musi spływać połączeniem z zachowaniem 2-stopniowego spadku. Tym samym wybierając brodzik należy uwzględnić panujące w łazience warunki.

Właściwy montaż brodzika

Sam montaż brodzika zacząć należy od przygotowania otoczenia. Tam, gdzie środowisko jest narażone na wilgoć warto je odpowiednio zabezpieczyć. Jednocześnie brodzik może być zamontowany wówczas, gdy są już położone fugi i płytki.

W pierwszym kroku należy postawić brodzik i podłączyć w celu sprawdzenia jego funkcjonowania. Dopiero w następnym kroku można go zespolić z podłożem i osadzić na nim kabinę prysznicową.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak dentysta wyrywa zęba? Co warto wiedzieć przed ekstrakcją zęba?

1 maja 2021

Wizyta u stomatologa u wielu osób wywołuje ogromny stres. Wynika to z tego, że leczenie zębów najczęściej kojarzy się z bólem. Jednak poza leczeniem pacjenci obawiają się także wyrywania zębów.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady