poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Jak zakłócić sygnał GPS? Dlaczego metoda ta jest często wykorzystywana przez złodziei?

photo 1507882690564 a51298183825cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Osoba chcąca zakłócić sygnał z lokalizatora GPS zazwyczaj nie ma dobrych zamiarów. Co więcej, metody zakłócania sygnału to informacje, które mogą okazać się przydatne nie tylko dla złodzieja, ale także właścicieli samochodów. Dzięki posiadaniu takich informacji możemy wybrać nadajnik, którego sygnału w żaden sposób nie będzie można zakłócić.

Zakłócenie sygnału GPS – o czym powinniśmy wiedzieć?

Najczęściej sygnał z nadajnika GPS zakłócany jest przez złodziei. Może się jednak zdarzyć, że sygnał zostanie również w samochodach służbowych przez nieuczciwych pracowników. Oznacza to, że każdy z nas powinien wiedzieć, jakie są sposoby zakłócania sygnału, aby w porę się przed tym ustrzec.

Obecnie zagłuszenie sygnału poprzez zalanie nadajnika wodą, owinięcie go filią aluminiową to próba przerwania sygnału, które są nieskuteczne lub działają tylko na chwilę. Dzięki temu osoby próbujące przerwać sygnał nie będą w stanie tego zrobić. Często skutecznym sposobem może wydawać się również zakup zagłuszacza sygnału, jednak i tutaj, jeśli nadajnik odzyska sygnał wszystkie informacje, zostaną natychmiast przesłane do odbiornika.

Jaki nadajnik jest odporny na zagłuszenie sygnału?

W sprzedaży można znaleźć wiele modeli nadajników GPS. Niestety nie wszystkie z nich są dobre, a co za tym idzie, można je próbować zagłuszyć. Jednym z urządzeń, które są odporne na tego typu działania to system monitoringu radiowego.

W ten sposób właściciel samochodu może go śledzić, nawet gdy trafi w niepowołane ręce. Ponadto nieskuteczne okaże się również ukrycie samochodu w podziemnym garażu.

Jest to naprawdę skuteczna metoda, dzięki której wiele skradzionych samochodów zostało odnalezionych jeszcze w stanie nienaruszonym. Niestety złodzieje często kradną samochody i sprzedają na części, co sprawia, że odnalezienie auta może stać się niemożliwe.

Dlaczego GPS nie zawsze jest skuteczny?

Zdarza się, że nadajnik GPS okaże się bezskuteczny i nie chodzi tutaj o jego jakość. Głównym czynnikiem, który sprawia, że zabezpieczone auto nie zostanie odnalezione jest miejsce montażu lokalizatora. Jeżeli urządzenie zostanie zamontowane w miejscu łatwo dostępnym dla złodzieja z pewnością, zostanie ono usunięte z pojazdu.

Poza tym ważna jest też konfiguracja nadajnika z odbiornikiem, ponieważ w przeciwnym razie odebranie sygnału nie będzie możliwe. Każdy, kto zdecyduje się na montaż nadajnika GPS, musi wiedzieć, jak go ukryć i jak skorzystać z dostępnym funkcji, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

https://topguard.pl/

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Na czym polega stomatologia estetyczna?

1 grudnia 2021

Myjesz jamę ustną po każdym posiłku, unikasz słodyczy i regularnie odwiedzasz dentystę, a mimo to Twój uśmiech nadal pozostawia wiele do życzenia? Zęby są nierówne, a ich szkliwo przebarwione? W…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady