piątek, 24 marca 2023r.

Jak wyglądają studia zaoczne? Jakie korzyści odniesiemy studiując niestacjonarnie?

photo 1622295023825 6e319464b810cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1M3x8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Wybór studiów nie zawsze jest prosty, zwłaszcza że kierunek, na jaki się zdecydujemy, wpłynie w przyszłości na wykonywaną przez nas pracę. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że wybór kierunku to niejedyny dylemat. Często przyszli studenci zastanawiają się także, czy wybrać naukę w trybie stacjonarnym, czy niestacjonarnym. Jak wyglądają studia zaoczne i dla kogo są one idealnym rozwiązaniem?

Studia zaoczne – jak wyglądają?

Główną cechą charakterystyczną studiów niestacjonarnych jest to, że wykłady prowadzone są w weekendy najczęściej, co dwa tygodnie. Czasem zajęcia realizowane są również w piątki w godzinach popołudniowych. Wykłady na studiach zaocznych zajmują zazwyczaj cały dzień.

Dzieje się tak, ponieważ wykładowcy muszą zrealizować obszerny materiały. Wbrew pozorom studia zaoczne nie są wcale prostsze od stacjonarnych, gdyż tutaj studenci także muszą nabyć taką samą ilość wiedzy. Studenci tak samo, jak Ci uczący się stacjonarnie mogą liczyć na pomoc wykładowców, co niekiedy jest bardzo ważne dla osób mających problemy z opanowaniem materiału.

Dla kogo skierowane są studia niestacjonarne?

Szkoła wyższa, gdzie można studiować zaocznie jest idealną opcją dla osób, które z różnych powodów nie mogą podjąć nauki w trybie stacjonarnym. Dzięki takiej formie nauki można pracować, co pozwala na bogacenie swojego doświadczenia, a przede wszystkim na samodzielne utrzymanie.

Wiele osób nie może podjąć studiów dziennych z powodu złej sytuacji materialnej, przez co po skończeniu szkoły średniej zmuszeni są do podjęcia pracy zarobkowej. Studia zaoczne Szczecin są dla takich osób idealnym rozwiązaniem, gdyż mogą pójść na upragnioną uczelnię, jednocześnie pracując. Studia zaoczne są też skierowane dla osób, które chcą lub muszą się dokształcić, co związane jest z wykonywaną przez nich pracą.

Czy studia zaoczne pomogą w znalezieniu pracy?

Wiele osób uważa, że studia niestacjonarne nie są tak dobre, jak dzienne, a studenci mają do opanowania mniejszą ilość materiału, co przekłada się na mniejszą wiedzę. Jest to oczywiście błędne myślenie, ponieważ studenci kończący szkołę wyższą, gdzie studiowali zaocznie, mają taki sam zakres wiedzy, co osoby studiujące stacjonarnie.

Pracodawcy bardzo często zwracają uwagę na to, czy dana osoba ukończyła studia wyższe. Informacja o wyższym wykształceniu zwiększa szanse na znalezienie pracy, z której będziemy zadowoleni. Dla pracodawców nie jest ważne, w jakim trybie studiowaliśmy, gdyż tutaj liczy się wiedza i umiejętności.

Może spodobać Ci się również:

Czy na portalach randkowych można poznać prawdziwą miłość?

Czy na portalach randkowych można poznać prawdziwą miłość?

3 maja 2019

Portale randkowe obecne są w przestrzeni internetowej, od co najmniej kilkunastu lat. Pomimo dużej ich popularności mnóstwo osób nie wierzy, w to, że można tam spotkać swoją drugą połowę. Jak…

Czytaj więcej