piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jak wygląda kradzież samochodu? Poznaj metody stosowane przez przestępców i zabezpiecz się przed nimi

photo 1601026967915 281d3160683bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież samochodu dla doświadczonego złodzieja to żaden problem. Nowoczesne metody pozwalają na skuteczną i szybką kradzież auta praktycznie z każdego miejsca. Łupem złodziei padają najczęściej nowe samochody o dużej wartości. Jakie metody kradzieży wykorzystują przestępcy i jak się przed tym uchronić?

W jaki sposób złodzieje kradną samochody?

Niestety kradzież aut to bardzo popularne zjawisko. Nie ma możliwości przewidzenia, czy również i nasze auto znajdzie się w zainteresowaniu przestępców. Aby się skutecznie zabezpieczyć przed utratą samochodu, trzeba wiedzieć, w jaki sposób dochodzi do kradzieży.

W przypadku nowych aut z systemem bezkluczykowym najczęściej stosowana jest kradzież na walizkę oraz Gameboya. Kradzież na walizkę zajmuje kilka sekund i polega na przechwyceniu sygnału z kluczyka, Następnie druga osoba dostaje się do auta i nim odjeżdża.

Natomiast kradzież na Gameboya to rozpoznanie sygnału wysyłanego przez samochód, dzięki czemu bez problemu można dostać się do jego wnętrza. Tutaj nie ma konieczności rozpoznawania sygnału z kluczyka, gdyż nowoczesne urządzenie służące do kradzieży jest w stanie rozpoznać sygnał bezpośrednio z auta.

Czy to jedyne metody kradzieży?

Poza wymienionymi powyżej metodami kradzieży wyróżnia się również inne sposoby, jednak są one już mniej nowoczesne i rzadziej stosowane. Pierwszą z nich jest kradzież kluczyków, ale jest to dużo trudniejsze, niż użycie specjalnego sprzętu.

Poza tym można dostać się do samochodu, używając siły, ale dotyczy to tych nieco starszych aut. Nigdy nie wiadomo, kto zostanie okradziony i jaką metodą zastosują złodzieje.

Często kradzież auta poprzedzona jest obserwacjami jego właściciela. Na szczęście stosując odpowiednie zabezpieczenia antykradzieżowe, można ochronić swoje auto przed kradzieżą.

Jak skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Jeżeli jeszcze nie zabezpieczyłeś swojego auta, musisz zrobić to jak najszybciej. Pozwoli to na ochronę samochodu przed złodziejami, ale też zapobiegnie wielu problemom związanym z kradzieżą. Do wyboru masz wiele możliwości, a więc wystarczy jedyne wybór konkretnego sposobu.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa możesz wybrać zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą oferowane przez profesjonalne firmy specjalizujące się w montażu oraz monitorowaniu samochodów. Jest to jedno z lepszych rozwiązań, ponieważ zagwarantowana jest tutaj naprawdę wysoka jakość ochrony każdego auta.

Może spodobać Ci się również:

photo 1557775692 14a239c3a5e5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Jaki lokalizator bez abonamentu? Czy GPS bez abonamentu to dobre rozwiązanie?

1 lipca 2023

Zakup lokalizatora to bardzo ważny krok, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo samochodu. Warto jednak dodać, że nie jest to jedyna czynność, jaką należy wykonać w kierunku zabezpieczenia auta. Poza zakupem nadajnika…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady