piątek, 24 marca 2023r.

Jak ubrać dom w zieleń? Kilka słów o zielonej ścianie ze sztucznych roślin

photo 1628761907965 9cc7faee1dc8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHx2ZXJ0aWNhbCUyMGdhcmRlbiUyMGhvbWV8ZW58MXwwfHx8MTY1NjE5MzY3NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Kolor zielony w otoczeniu jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Zieleń to najbardziej naturalna barwa reprezentująca świat żywych organizmów, która ma ogromny wpływ na nasze fizyczne i psychiczne funkcjonowanie. Coraz więcej osób otacza się ogrodami, tarasami i balkonami z dużą ilością roślin, a dla dobrego samopoczucia wielu instaluje w mieszkaniach zielone ściany.

Często powstaje pytanie, czy taka ściana musi składać się z naturalnych roślin, nie każdy bowiem ma czas i chęć do ich pielęgnowania. Tu warto powiedzieć, że wpływ na harmonię nie zależy tylko od tego, czy na ścianie są żywe, czy ekskluzywne sztuczne kwiaty, istotne jest, aby we wnętrzu było dużo zieleni.

Zielona ściana ze sztucznych roślin — idealne rozwiązanie dla zabieganych

Każdy człowiek aranżuje tak przestrzeń domową, by móc jak najefektywniej odpocząć. W otoczeniu naturalnych elementów w kolorze zielonym taki relaks jest możliwy. Ściana z żywą roślinnością nie jest jednak dobrym rozwiązaniem dla każdego, ze względu na to, że wymaga odpowiednich uwarunkowań przestrzennych, a także regularnej pielęgnacji.

Sztuczne rośliny wyglądają równie pięknie, a można je dobrać wg osobistych upodobań i nie wymagają takiej uwagi jak żywe. Zielona ściana ze sztucznymi kwiatami może być również umiejscowiona w każdym miejscu. Nie jest zależna od światła słonecznego, czy poziomu wilgotności, a to powoduje, że może ozdobić każde pomieszczenie.

Gdzie instalować stelaż ze sztucznymi roślinami?

Dekoracje kwiatowe to jedne z najpopularniejszych ozdobników mieszkania. Bukiety lub kwiaty w donicach pięknie wyglądają w kuchni oraz sypialni. Natomiast moduły zielonej ściany z roślinnością sztuczną mogą być umiejscowione w salonie lub jadalni.

Dla osób, które posiadają łazienkę sporej wielkości, polecana jest konstrukcja na całą ścianę. Można w niej umieścić piękne okazy roślin o wielkich, zielonych liściach, co da poczucie przebywania na łonie natury. Sztuczna roślinność umiejętnie dopasowana do przestrzeni, zmieni każdą łazienkę w domowe spa.

Pionowa ściana zieleni, czy wiele okazałych donic z kwiatami?

Pionowa, zielona konstrukcja, to stelaż, na którym umieszczone będą pojemniki z kwiatami. Taka konstrukcja ma swoją wagę i należy ją umiejętnie ustawić i przymocować do ściany, która udźwignie ten ciężar. Pamiętać przy tym warto, że do konstrukcji z żywą roślinnością dochodzi jeszcze cały system nawadniający, a problemu tego nie ma przy sztucznych kwiatach.

Alternatywą do zielonej ściany mogą być duże donice, wypełnione różnorodnymi roślinami. One również pomogą stworzyć fantastyczny zielony świat w domu.

Może spodobać Ci się również:

Pudełko fasonowe - dlaczego tak dobrze sprawdza się przy wysyłce kurierskiej?

Pudełko fasonowe – dlaczego tak dobrze sprawdza się przy wysyłce kurierskiej?

3 sierpnia 2020

Odpowiednie pakowanie wysyłanych produktów jest bardzo ważnym elementem prowadzenia sklepu. Jest to zadanie powtarzane często, więc proces powinien być odpowiednio zoptymalizowany. Ponadto od tego, w jakiej kondycji przesyłka dojdzie do…

Czytaj więcej