piątek, 24 marca 2023r.

Jak najskuteczniej wybielić zęby? Dlaczego wybielanie zębów należy przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym?

photo 1489278353717 f64c6ee8a4d2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8c3RvbWFsb2dpY2FsJTIwZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjU0Mjc2MDQxixlibrb 1.2.1q80w1080

Wybielanie zębów należy do bardzo popularnych zabiegów. Dzięki wybielaniu uśmiech może być jeszcze piękniejszy, co dla wielu osób ma bardzo istotne znaczenie. Jednak pomimo wielu różnych metod dotyczących wybielania zębów nie wszystkie z nich są skuteczne. Jaką metodę warto wybrać, jeśli chcemy wybielić zęby i kiedy można zobaczyć pierwsze efekty?

Skuteczna metoda wybielania zębów?

Szukając skutecznych metod, które umożliwią wybielenie zębów, warto skonsultować się ze stomatologiem, który dobierze najlepszy dla nas sposób wybielania. Obecnie bardzo często można spotkać się z nakładkowym wybielaniem zębów.

Metoda ta jest w pełni bezpieczna i przede wszystkim skuteczna, co wpływa na zadowolenie pacjentów. Poza tym wybielanie zębów nakładkowe wykonywane jest w domu przez pacjenta.

Oczywiście wszystko odbywa się pod ścisłą kontrolą stomatologa, który przekazuje ważne informacje, jeżeli chodzi o stosowanie nakładek wybielających. Taka metoda daje świetne efekty przez co coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązani. Warto również wiedzieć, że proces wybielania zazwyczaj trwa około 2 tygodni.

Nakładkowe wybielanie zębów – ile kosztuje?

Koszty usług stomatologicznych uzależnione są od wielu różnych czynników. Dużą rolę odgrywa tutaj lokalizacja oraz doświadczenie osoby świadczącej usługi. W przypadku wybielania nakładkowego koszty wahają się w granicach 1400 zł.

Koszt ten obejmuje cały proces wybielania, a więc nie trzeba się tutaj obawiać o dodatkowe wydatki. Podejmując decyzję o tym, czy chcemy wybielić zęby proponowaną przez stomatologa metodą, należy zwrócić uwagę na efekty, jakie osiągniemy. Jak wiadomo wybielanie zębów nie jest tanie dlatego, jeżeli zdecydujemy się na taki zabieg powinniśmy mieć gwarancję, że osiągniemy zamierzony efekt.

Dlaczego nie warto samodzielnie wybielać zębów?

Bardzo ważne jest, aby nie wybielać zębów na własną rękę, ponieważ możemy w ten sposób nieświadomie zniszczyć szkliwo, które chroni zęby. Dobór metody wybielania musi być poprzedzony wywiadem z pacjentem oraz zbadaniem stanu uzębienia. Poza tym wybielanie można rozpocząć dopiero w momencie, kiedy wszystkie zęby są zdrowe.

Stomatolog podczas wizyty dokładnie sprawdzi, w jakim stanie są nasze zęby. Jeżeli nie będą wymagały one leczenia, dentysta dobierze metodę wybielania. Natomiast, jeśli okaże się, nie wszystkie zęby są zdrowe przed rozpoczęciem wybielania, zostanie przeprowadzone leczenie.

Samodzielne wybielanie zębów może przynieść zamierzone efekty. Niestety nie będą one tak trwałe, jak w przypadku wybielania nakładkowego lub innej metody zaproponowanej przez stomatologa.

Może spodobać Ci się również:

Smoking - na jakie okazje?

Smoking – na jakie okazje?

30 września 2020

W modzie męskiej istnieje kilka tradycyjnych strojów wizytowych i wieczorowych, które zdobyły stałe pozycje i są używane po dziś dzień. Jednym z takich strojów jest smoking, czyli elegantsza wersja dobrze…

Czytaj więcej