wtorek, 31 stycznia 2023r.

Jak dbać o zęby, by nie zachorować na parodontozę?

photo 1626736985932 c0df2ae07a2ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxwcm9zdGhldGljJTIwdG9vdGh8ZW58MXwwfHx8MTY2MTI3ODc3Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Parodontoza jest ciężkim schorzeniem, które atakuje przede wszystkim dziąsła i tkanki w szczelinach zębowych. Zwykle powodem są powtarzające się i nieleczone stany zapalne oraz brak opieki lekarskiej. Parodontoza pojawia się przeważnie u dorosłych i jest jedną z najczęstszych chorób przyzębia. To główna przyczyna  nieświeżego oddechu i pojawiania się ubytków w zębach. 

Chociaż zapalenie przyzębia jest często spowodowane przez zły ogólny stan zdrowia, może również rozwijać się samoistnie. Nieleczone zapalenie przyzębia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym problemów z sercem i płucami. Dlatego ważne jest, aby dbać szczególnie o wnętrze jamy ustnej i być pod profesjonalną opieką dentystyczną.

Periodontolog – specjalista potrzebny od zaraz!

Zapobiec pojawieniu się paradontozy może właściwa opieka dentystyczna oraz regularne zdejmowanie kamienia nazębnego. Niebagatelne też jest dbanie o higienę jamy ustnej. Może to pomóc w powstrzymaniu powstawania zmian chorobowych. 

Ważne, by z pierwszymi objawami, czyli bolesnością dziąseł przy szczotkowaniu i krwawieniem udać się do specjalisty, jakim jest periodontolog. Kraków, to jedno z miast, gdzie opieka periodontologiczna jest na właściwym poziomie.

Profilaktyka – istotny element wpływający na piękny uśmiech

Profilaktyka szczególnie ważna jest w przypadku osób podatnych na powstawanie problemów ze stanem zdrowia w jamie ustnej. Niekiedy w grę wchodzi genetyczne uwarunkowanie, a niekiedy środowiskowe. Tylko profilaktyka oraz regularne wizyty u dentysty mogą zapobiec pojawieniu się chorób przyzębia.

Ważne jest, by pamiętać o tym, że często problemy zaczynają się już w dzieciństwie, w związku z czym już od najmłodszych lat człowiek powinien być pod specjalistyczną opieką stomatologa. Parodontoza pojawia się prawie zawsze w wieku późniejszym, ale niwelując problemy z ząbkami w dzieciństwie, każdy jest mniej narażony na ich rozwój w wieku dorosłym.

Dieta i zdrowy tryb życia – czy ma to znaczenie w przypadku chorób przyzębia?

Dieta, to jedno z kluczowych zagadnień, które ma duże znaczenie dla ogólnego zdrowia całego organizmu. W przypadku podatności na choroby przyzębia istotne jest, by wprowadzić w swój jadłospis wiele produktów, które będą dobrze przed tymi dolegliwościami chroniły. Jedzenie dużej ilości warzyw i owoców w dobrze zbilansowanej diecie da najlepsze rezultaty.

O piękny uśmiech należy dbać od dzieciństwa do później starości. Dlatego warto znaleźć czas na kontrole dentystyczne i bieżące „naprawianie” zębów, a także postawić na lepszą i bardziej kompleksową higienę. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Kiedy deweloper może odstąpić od umowy? Dlaczego nie każde zerwanie umowy jest zgodne z prawem?

1 stycznia 2022

Formalności związane z zakupem mieszkania wymagają dużo czasu i uwagi. Co więcej, kwestie formalne dotyczą nie tylko osób kupujących, ale również sprzedających w tym także deweloperów. Osoby kupujące mieszkanie powinny…

Czytaj więcej