Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą? Z jakimi dodatkowymi kosztami powinien liczyć się pacjent?
Leczenie stomatologiczne przeprowadzane w prywatnych gabinetach stomatologicznych zazwyczaj wiąże się z dużym wydatkiem. Poza tym często oprócz samego leczenia pacjenci wybierają leczenie pod narkozą, co oczywiście wpływa na większy komfort, a także niestety wydatki. Jaki jest koszt leczenia stomatologicznego pod narkozą i jakie dodatkowe wydatki się z tym wiążą?
Leczenie pod narkozą – koszty
Koszty leczenia stomatologicznego pod narkozą zależą od kilku czynników. Jednym z nich jest czas trwania zabiegu. Z reguły za jedną godzinę narkozy zapłacimy kilkaset złotych, jednak, jeśli zabieg będzie trwał dłużej koszty za samo znieczulenie ulegną zwiększeniu.
Należy doliczyć tutaj także wydatki związane z zabiegiem dotyczącym leczenia zębów oraz dodatkowych badań. Do takich badań zaliczane jest zdjęcie panoramiczne zębów Białystok. Wykonanie RTG zawsze poprzedza leczenie stomatologiczne, ponieważ dentysta musi dokładnie sprawdzić stan zębów, co nie jest możliwe bez zdjęcia rentgenowskiego.
Czy leczenie pod narkozą jest bezpieczne?
Pacjenci, u których nie istnieją żadne przeciwwskazania bez problemu zostaną zakwalifikowani do przeprowadzenia leczenia stomtologicznego pod narkozą. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, kiedy pacjent choruje na pewne schorzenia będące przeciwwskazaniem do takiej formy leczenia.
Aby sprawdzić, w jakim stanie jest pacjent i czy narkoza mu nie zaszkodzi, musi zostać przeprowadzony dokładny wywiad z anestezjologiem. Poza tym należy również pamiętać o wykonaniu morfologii, a w przypadku dzieci dodatkowo badania moczu, co także opłacane jest przez pacjenta.
Zdarza się, że leczenie zębów pod narkozą jest konieczne u niektórych osób, a także dzieci. Pacjenci bez żadnych przeciwwskazań do leczenia pod narkozą nie muszą się obawiać o swój stan zdrowia. W takich przypadkach narkoza jest bezpieczna.
Leczenie zębów pod narkozą w ramach NFZ
Istnieje możliwość leczenia zębów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w przypadku dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Kwestia ta dotyczy również dzieci niepełnosprawnych, gdzie leczenie byłoby bardzo trudne lub niemożliwe. Warto dodać, że leczenie pod narkozą można przeprowadzić także u dorosłych osób, jednak taki opacjent musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Niestety pomimo dostępności leczenia pod narkozą w ramach NFZ liczba placówek oferujących takie świadczenie jest zbyt mała, przez co pacjenci muszą szukać pomocy w odległych od swojego miejsca zamieszkania miastach. Często z powodu trudności w skorzystaniu ze świadczenia wiele osób opłaca zabieg z prywatnych środków.
Może spodobać Ci się również:
Żałoba po śmierci bliskiej osoby – w jaki sposób może pomóc psycholog i kiedy zalecana jest terapia?
Strata bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych przeżyć w życiu. Proces żałoby jest jednocześnie indywidualny i uniwersalny, a wsparcie psychologa może okazać się nieocenione w przezwyciężeniu bólu straty i odnalezieniu…
Czytaj więcej