piątek, 19 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje cięcie laserem blachy? Czy warto zlecać usługę cięcia blachy firmie zewnętrznej?

photo 1530124566582 a618bc2615dccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzIixlibrb 1.2.1q80w1080

Cięcie blachy wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, który poradzi sobie z tego typu obróbką. Niestety nie każdy posiada dobry sprzęt pozwalający na przeprowadzenie tego rodzaju prac. Jaki jest, więc koszt cięcia blachy laserem i czy korzystanie z usług firm zewnętrznych zawsze jest opłacalne?

Cięcie blachy laserem – ile kosztuje?

Koszty dotyczące cięcia blachy są różne, gdy wpływa na nie wiele czynników. Zazwyczaj za cięcie laserowe cena liczona jest za godzinę pracy, co generuje koszty w przedziale od około 400 zł do nawet 600 zł. Jeżeli jednak współpraca jest cykliczna, a nakłady pracy znaczne istnieje możliwość negocjacji i ustalenia dogodnych warunków współpracy dla obu stron.

Ponadto na cenę wpływa też to, z jaką blachą dokładnie mamy do czynienia. Oczywiście można spotkać też stawki liczone za ilość ciętej blachy, a więc kwestia ta jest indywidualna, jeżeli chodzi o poszczególne firmy świadczące takie usługi.

Dlaczego korzystanie z usług innych firm nie zawsze się opłaca?

Często korzystamy z usług firm zewnętrznych w momencie, kiedy sami nie jesteśmy w stanie przeprowadzić określonej obróbki. Przyczyną tego mogą być duże koszty związane z zakupem odpowiedniej maszyny, które umożliwiłaby wykonanie prac we własnej firmie. Kolejny powód nawiązywania takiej współpracy to sporadyczna potrzeba skorzystania z usługi.

Warto zaznaczyć, że inwestycja w zakup maszyny po pewnym czasie się zwróci, dlatego jeśli często korzystamy z usług obróbki cięcia blachy przez inne firmy, należy rozważyć zakup własnego urządzenia. Regularne wydatki mogłyby wtedy stanowić pewien procent zwrotu za kupioną maszynę. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach jest bardziej opłacalne, o czym powinni wiedzieć właściciele zakładów produkcyjnych.

Czy laser to jedyny sposób na cięcie blachy?

Blachę można ciąć za pomocą wielu maszyn oraz narzędzi. Co więcej, można przeciąć ją również w przydomowym warsztacie bez konieczności używania specjalistycznych urządzeń, jednak powinno dotyczyć to jedynie sporadycznych prac.

Do cięcia blachy można użyć szlifierkę kątową, czy specjalne nożyce dostosowane do takiego rodzaju obróbki. Blacha nie jest trudnym materiałem do cięcia, jednak brak sprzętu skutecznie mógłby uniemożliwić tę czynność.

Korzystanie z wielu możliwości to dobry sposób na poradzenie sobie z różnymi tworzywami. Osoby, dla których ważna jest precyzja i jakość obróbki, powinny zdecydować się jednak na cięcie laserowe, dzięki czemu prace zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami.

Może spodobać Ci się również:

Jak wymienić uszczelki w oknach PCV? Na co zwrócić uwagę wymieniając uszczelki?

Jak wymienić uszczelki w oknach PCV? Na co zwrócić uwagę wymieniając uszczelki?

1 września 2021

Wymiana uszczelek w oknach pozwala na dłuższe zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Oznacza to, że trzeba o nie odpowiednio zadbać, jeżeli w sezonie zimowym chcemy cieszyć się ciepłem. Oczywiście uszczelki pełnią…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady