piątek, 19 kwietnia 2024r.

Ile kcal spala bieganie w terenie i jak spotęgować ten pozytywny efekt?

photo 1499852848443 3004d6dc4cfccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8Ym9vdHMlMjBuaWtlJTIwYWRpZGFzfGVufDF8MHx8fDE3MDkxNDAwMjV8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Nie od dziś wiadomo, że bieganie to doskonały sposób na utrzymanie zdrowego ciała i zmniejszenie tkanki tłuszczowej. W połączeniu z właściwą dietą regularne treningi faktycznie mogą zdziałać cuda. Warto jednak od czasu do czasu urozmaicić jogging, na przykład poprzez zmianę podłoża. Bieganie w terenie również może wspomóc spalanie kalorii.

Bieg terenowy ma szereg zalet

Taki sport jest bardzo komfortowy w szczególności dla naszych stóp. Naturalne podłoże jest znacznie miększe od asfaltu, przez co ciężar ciała jest znacznie lepiej rozłożony. Taki sport nie będzie zatem wymagał specjalistycznego obuwia. Do biegania w terenie wystarczą klasyczne buty Salomon Speedcross ze wzmocnioną podeszwą.

Taki bieg doskonale ćwiczy nasze ciało i umysł. Trening przeprowadzony w lesie czy na pobliskich łąkach dostarczy sporo atrakcji i poprawi naszą kondycję. To doskonałe urozmaicenie aktywności, które może pomóc zresetować się po całym dniu pełnym stresu i wrażeń.

Jogging w terenie pomaga spalić kalorie

Podczas klasycznego treningu nasz organizm pobiega około 400 kcal na godzinę. W przypadku biegu terenowego ilość ta może ulec zwiększeniu, ponieważ w tym przypadku będziemy musieli pokonać różnego rodzaju przeszkody, takie jak strome podejścia czy nierówności na trasie. Wpływają one na zwiększenie wysiłku, a co za tym idzie – ilość spalonych kalorii również jest wyższa.

Taki trening bardzo korzystnie wpływa na nasz układ oddechowy. Podczas biegu możemy zaczerpnąć świeżego powietrza i poprawić efektywność układu krążenia. Przy treningu interwałowym przystosowujemy serce do efektywniejszej pracy również przy dużym wysiłku. Dodatkowo to doskonały trening dla naszego mózgu – w trakcie biegu z pewnością poczujemy się znacznie lepiej.

Jak zacząć biegać w terenie?

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się na start w wygodne buty do biegania Salomon. To produkty przystosowane do naturalnej nawierzchni. Są one odpowiednio wyprofilowane i zawierają podeszwę z agresywnym bieżnikiem, która umożliwi bezproblemowe pokonanie każdej napotkanej przeszkody. W zależności od temperatury na zewnątrz powinniśmy zadbać również o odpowiednie ubrania, w których będziemy czuć się w pełni komfortowo.

Przed rozpoczęciem każdego treningu powinniśmy przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę. Dzięki niej przygotujemy ciało do wzmożonego wysiłku i zapobiegniemy powstawaniu poważnych kontuzji. Gdy dopiero zaczynamy, nie warto zbytnio forsować organizmu. Najlepiej będzie ustalić krótką trasę i systematycznie zwiększać intensywność treningu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Skąd się bierze atopowe zapalenie skóry? Kogo najczęściej dotyka to schorzenie?

1 stycznia 2022

Atopowe zapalnie skóry to schorzenie, które potrafi bardzo utrudnić życie. Nieprzyjemne dolegliwości zazwyczaj powodują złe samopoczucie, co w rezultacie przekłada się na komfort życia chorej osoby. Obecnie istnieje wiele leków…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady