piątek, 01 grudnia 2023r.

Ile kcal spala bieganie truchtem? Sprawdź w jaki sposób przeprowadzić trening

photo 1528846328457 87c98b48ef37cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxTaG9lcyUyMHRyZWtraW5nfGVufDF8MHx8fDE2OTA2MjIyMDl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

„Chcesz schudnąć? Idź pobiegać!” Zapewne wielu z nas niejednokrotnie słyszało podobne zdanie. Faktycznie ta stosunkowo prosta dyscyplina sportu może wspomóc proces odchudzania, choć nie każdy zdaje sobie sprawy jak bardzo. Ile kalorii spalamy podczas zwykłego truchtu?

Samo bieganie nie wyrzeźbi nam idealnej sylwetki

Na początku trzeba podkreślić, że jogging nie jest gwarantem idealnej wagi. To jedynie aktywność fizyczna, która rozbudowuje mięśnie ciała i pomaga spalić tkankę tłuszczową. Proces odchudzania w dużej mierze zależy od tego, co jemy, dlatego bez poważnej weryfikacji diety nie powinniśmy się spodziewać wymiernych efektów biegania.

Osoby, które chciałyby zrzucić parę kilko, powinny przede wszystkim ograniczyć produkty zawierające dużą ilość cukru oraz soli. Niewskazane jest również spożycie dużej ilości czerwonego mięsa oraz picie kolorowych napojów i przetworzonej żywności. Oprócz tego warto zdecydować się na zwiększenie aktywności fizycznej, czyli na przykład rozpocząć jogging.

Ile kcal spalimy podczas truchtu?

Wszystko zależy od kilku czynników i niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić jak szybko będziemy tracić kilogramy. Regularny trening wymaga sporo dyscypliny i samozaparcia, a te cechy u osób sporadycznie ćwiczących mogą być początkowo bardzo trudne do osiągnięcia. Ponadto osoba z nadwagą będzie szybciej się męczyć, co również przełoży się na mniej efektywny wysiłek.

Mimo wszystko nie należy jednak się poddawać. Warto próbować, nawet wtedy, gdy obecne możliwości pozwalają nam jedynie na bieg w truchcie. W joggingu istotna jest systematyczna praca, dlatego warto poświęcić trochę czasu i próbować rozwinąć swoją kondycję. Czasem trzeba się mocno zmusić, by założyć buty do biegania męskie, jednak prawdopodobnie już po kilku treningach zaczniemy zauważać pierwsze efekty.

Nawet wolny bieg ma korzystne właściwości

Przyjmując, że w trakcie godzinnego truchtu spalimy 350 kcal, to już jest jakiś sukces. Warto podkreślić, że bieganie ma także inne zalety. Przede wszystkim to sport, który rozwija niemal wszystkie mięśnie ciała. Jogging przyspiesza krążenie krwi i znacznie poprawia naszą kondycję, przez co jesteśmy zdolni do pokonywania większych dystansów.

Dobierając odpowiednie buty Nike Court Vision możemy ćwiczyć nasze stawy skokowe i odpowiednie stawianie kroków. Bieganie to sport, który może uprawiać każdy niezależnie od wieku. Ponadto w trakcie treningu mózg wydziela endorfiny, dzięki którym sport staje się jeszcze przyjemniejszy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1544027993 37dbfe43562acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzMnx8cHN5Y2hvbG9naXN0JTIwdGhlcmFweXxlbnwxfDB8fHwxNjg1MzU0OTQ4fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Co robić, kiedy w małżeństwie pojawiają się problemy, czy terapia małżeńska to dobre rozwiązanie?

1 sierpnia 2023

Małżeństwo to związek, który wymaga ciągłego wysiłku, zrozumienia i komunikacji. Niemniej jednak, w życiu każdego związku mogą pojawić się trudności i problemy. Właśnie wtedy warto zastanowić się, czy terapia małżeńska…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady