piątek, 24 marca 2023r.

Dlaczego warto uprawiać sport? Popularny trend w każdej grupie wiekowej

unnamed file 5

Sport to nieodzowny element tego, by cieszyć się zarówno zdrowiem, jak i piękną figurą. Zalet aktywności jest bardzo dużo i właściwie nie istnieją do tego żadne przeciwwskazania. Zdarza się jedynie, że niektórzy muszą unikać pewnych dyscyplin, jednak nie wyklucza to takich osób całkowicie z uprawiania sportu.

Ćwicz i ciesz się zdrowiem

Jak wiadomo sport, wpływa na nasze zdrowie. Oprócz popularnego zrzucania kilogramów możemy uniknąć wielu chorób np. nadciśnienia, cukrzycy, osteoporozy, w tym także chorób serca. Aktywność to lek na wiele schorzeń, których możemy dzięki temu zapobiec lub opóźnić ich wystąpienie.

Treningi, czy zwykła gimnastyka może mieć duży wpływ, jeśli się tylko zdecydujemy na taką czynność. Oprócz zapobiegania chorobom możemy także poprawić krążenie krwi, uregulować przemianę materii.

Ci, którzy ćwiczą w miarę regularnie, mają także lepszą odporność, co przekłada się na mniejszą ilość infekcji, głównie przeziębienia. Trzeba jedynie pamiętać o dostosowaniu odpowiedniego ubioru do panującej aury na dworze.

Sport dla młodych i starszych

Uprawianie sportu skierowane jest nie tylko dla młodych ludzi, lecz także dla starszych. Odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń pozwolą na to, by osoby starsze dłużej cieszyły się sprawnością, a przede wszystkim życiem bez wszelkich problemów zdrowotnych. Nawet krótki spacer lub przejażdżka rowerem sprawi, że poczujemy się dużo lepiej.

Niestety zdarza się, że młodzi zamiast wyjść na dwór spędzają większość czasu przed telewizorem lub smartfonem. Nie jest to odpowiednia forma odpoczynku, zwłaszcza gdy brakuje tam czasu na ruch. Warto dla samego siebie zrobić coś dobrego i zacząć działać bez czekania na lepszy moment.

Otóż na sport każda chwila jest dobra, dlatego nie trzeba tutaj planować z wyprzedzeniem, ponieważ nasz zapał może wtedy ostygnąć. Najlepszym sposobem jest nieodwlekanie tego, a zabranie się za trening, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Oczywiście należy pamiętać, aby robić to w miarę regularnie.

Pozytywna energia i niwelowanie stresu

Jeśli w ciągu dnia jesteśmy zabiegani, to nic innego nie poprawi nam humoru jak odrobina ruchu. Może się to wydawać niemożliwe, ale co niektórzy czerpią siłę np. biegając. Pozwala to na pozbycie się zmęczenia i naładowanie pozytywną energią.

Czas, kiedy idziemy biegać albo uprawiać inną dyscyplinę sportu korzystnie wpływa na nasz mózg. Możemy się w ten sposób wyciszyć i odpocząć od problemów, ciesząc się spokojem i harmonią. Pojawiające się endorfiny spowodują, że zaczniemy inaczej patrzeć na świat i innych ludzi.

Może spodobać Ci się również:

photo 1465479423260 c4afc24172c6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8c2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTY0MjA2ODUzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Obuwie do biegania – jak dobrać to najlepsze?

1 czerwca 2022

Początkujący biegacze często zniechęcają się już po kilku treningach. Najczęstszą przyczyną braku motywacji są dokuczliwe bóle zaobserwowane w trakcie biegu. Często mają one związek z nieodpowiednim obuwiem, które utrudnia stawianie…

Czytaj więcej