piątek, 19 kwietnia 2024r.

Co to są soki NFC i dlaczego warto je pić?

photo 1603569283847 aa295f0d016acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyM3x8c21vb3RoaWUlMjBqdWljZSUyMGZydWl0c3xlbnwxfDB8fHwxNjQ1NDQ3MTQ1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Najzdrowsze soki to te, które powstają ze świeżych, dorodnych owoców i nie zawierają żadnych uzupełniaczy. Z angielskiego „Not From Concentrate” powstał skrót NFC, którym oznacza się stuprocentowe soki owocowe, w których nie ma ani sztucznych barwników, ani dodatku wody, ani konserwantów.

Soki takie są tłoczone na zimno lub wyciskane i pakowane do małych szklanych butelek. Na etykiecie zawsze znajduje się skrót „NFC” i jest to gwarancja najwyższej jakości. Dlaczego warto sięgać po te małe soczki? Podpowiadamy!

Prosty skład i prosta produkcja – samo zdrowie!

Owoce, z których powstają soki NFC, są wyselekcjonowane i do butelek trafiają tylko te najbardziej dorodne i dojrzałe. Wartość odżywcza takiego produkty jest przez to wysoka, a znaleźć w składzie możemy jedynie te elementy, które występują w danym owocu. Sok nie może posiadać dodatkowych mikroelementów i składników niepochodzących z danego owocu.

W małej buteleczce jest bogactwo witamin i minerałów zawartych w wytłoczonym lub wyciśniętym soku. Metoda produkcji jest prosta i nie wymaga żadnych specjalistycznych urządzeń. Tak naprawdę sok NFC jesteś w stanie zrobić w domu z owoców zebranych we własnym sadzie. Jeżeli jednak kupujemy taki produkt, to warto spojrzeć, czy jest on certyfikowany.

Korzyści z picia soków naturalnych

Organizm ludzki do dobrego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów, których sam często nie wytwarza w wystarczającym stopniu. Owoce do doskonałe produkty uzupełniające braki w organizmie, a soki robione z nich odzwierciedlają w 100% skład owoców. To oznacza, że jedna szklanka soku uzupełnia zawartość niezbędnych składników odżywczych na cały dzień.

Wśród zalet soków NFC wyróżnić można również to, że przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku. Takie soki mogą również pić alergicy, pod warunkiem wyeliminowania takich owoców, które uczulają.

Jak wygląda i smakuje sok NFC?

Soki naturalne, w których składzie jest jedynie to co wyciśnięte z owocu, są mętne i zawierają fragmenty miąższu. Jest bardzo pożądana cecha, gdyż już po wyglądzie można poznać, że nie ma tu dodatku wody i nie filtruje się przecieru owocowego. Kolejną cechą charakterystyczna jest naturalny wygląd cieczy zgodny z wyglądem owocu.

Jak smakują poszczególne owoce, każdy wie. Tego samego można się spodziewać po soku NFC. Ma naturalny poziom cukru oraz poszczególne nuty smakowe charakterystyczne dla danych owoców. Sok taki zawiera wszystko to, co jest tak ważne dla organizmu i jest w postaci pachnącej, smacznej konsystencji gęstej cieczy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1515787366009 7cbdd2dc587bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxN3x8b2ZmaWNlJTIwcGVuJTIwcGFwZXJ8ZW58MXwwfHx8MTY0NTA4NjgxMAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki papier do ksero będzie najlepszy?

1 lutego 2022

Jednym z najczęściej stosowanych akcesoriów w biurze jest papier do ksero. To dzięki niemu możemy szybko wydrukować potrzebne dokumenty i sprawozdania. Na rynku można znaleźć szereg różnych wariantów papieru, dlatego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady