wtorek, 31 stycznia 2023r.

Co to jest ramoneska? Dlaczego kurtki typu ramoneska są tak popularne?

unnamed file 9

Ramoneska – określenie to na pewno słyszeliśmy niejednokrotnie. Oczywiście najczęściej kojarzy nam się ono z okryciem wierzchnim, jednak nie każdy wie, co to za rodzaj kurtki. Może się również zdarzyć, że sami posiadamy taką kurtkę w naszej szafie, nie wiedząc, jaka jest jej prawidłowa nazwa. Jak wygląda ramoneska i czym się różni od pozostałych okryć?

Ramoneska – jak wygląda?

Na początku warto wspomnieć, że ramoneska skórzana była znana już w latach 60 XX wieku. Pomimo tak wielu lat wciąż jest modna i chętnie wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jej wygląd jest dosyć charakterystyczny głównie z racji tego, że zamek błyskawiczny nie jest na wprost, a w kierunku skośnym.

Kolejnym elementem, po którym możemy rozpoznać ramoneskę, jest pas do ściągania na dole. Często takie kurtki mają także wiele kieszonek oraz różnych ozdób, które powodują, że kurtka wygląda jeszcze lepiej.

Jeżeli chodzi o materiał, z którego jest wykonana to, może być to m.in. zamsz, skóra oraz wiele innych materiałów. Oczywiście poza materiałem ramoneski możemy także znaleźć ją w wielu kolorach, a więc tutaj każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Z czym nosić ramoneskę?

Damska ramoneska idealnie będzie się komponować z sukienkami, spódnicami oraz spodniami. Warto wiedzieć, że ten rodzaj kurtki pasuje do wszystkiego, dzięki czemu nie musimy kupować innych okryć wierzchnich.

W przypadku ramoneski w innym kolorze, niż czarna musimy pamiętać o tym, aby umiejętnie dopasować kolory pozostałych części stylizacji. Łączenie ramoneski z innymi częściami garderoby pozwala na stworzenie swojego własnego stylu.

Co więcej, ramoneski są również dostępne dla nieco młodszych klientów. Tu także taki rodzaj kurtki będzie pasował do każdej stylizacji dziecka. Jedną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar, który zazwyczaj trzeba indywidualnie dopasować do wieku i wzrostu dziecka.

Ramoneska idealna na każdą figurę

Kurtka typu ramoneska jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet nie tylko szczupłych, ale również tych, które mają kilka kilogramów więcej. Oprócz samego rozmiaru na metce powinniśmy również przymierzyć taką kurtkę, ponieważ pomimo dobrego rozmiaru kurtka może nie pasować.

W takiej sytuacji może okazać się, że idealnie leży ramoneska, którą jest o rozmiar większa lub mniejsza. Każda z kobiet powinna ubierać się według swojego własnego stylu, a więc chęć ukrycia dodatkowych kilogramów poprzez noszenie większych ubrań nie zawsze jest dla nas dobre.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co to jest geometria kół? Jak ustawia się zbieżność pojazdu?

1 grudnia 2021

W trakcie jazdy nasze koła stale narażone są na przeciążenia. Po pewnym czasie eksploatacji ich położenie względem siebie może się nieznacznie zmienić. Ten defekt nie stanowi oczywiście bezpośredniego zagrożenia, jednak…

Czytaj więcej