środa, 30 listopada 2022r.

Co robi prawnik? Ile kosztuje wsparcie prawnicze?

Co robi prawnik? Ile kosztuje wsparcie prawnicze?

Polskie prawo nie należy do najłatwiejszych. Znajdziemy tam mnóstwo niezrozumiałych paragrafów, małych druczków, z których nie jesteśmy w stanie nic wywnioskować. Interpretacja przepisów jest czasem wyjątkowo trudna i bez odpowiedniego przeszkolenia i treningów, nie jesteśmy w stanie zrozumieć części z nich. Na szczęście kancelaria prawna Kraków z pewnością pomoże nam w przypadku wszelkich niejasności prawnych.

Kim jest adwokat?

Jest nim specjalista, który świadczy pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad prawnych. Sporządza także niezbędne opinie, opracowuje projekty aktów prawnych i występuje w imieniu klientów przed sądami i urzędami. Jest to osoba, która posiada ogromną wiedzę i doświadczenie. Obligatoryjne do wykonywania tego zawodu jest uzyskanie na studiach tytułu magistra. Dodatkowo zazwyczaj adwokat musi odbyć 3-letnią aplikację, a następnie zdać kilkudniowy egzamin państwowy. Co ciekawe, zobowiązany jest on zachowywać tajemnicę prawniczą, tak więc masz pewność, że jest jak najbardziej godny zaufania. W sądzie ubrany jest w togę przyozdobioną zielonym żabotem, dlatego bez problemu możemy go rozpoznać.

Prawnik od wspólnot mieszkaniowych

Co prawda, wspólnota mieszkaniowa nie może posiadać osobowości prawnej, ale może posiadać zdolność prawną. Zgodnie z prawem, wspólnota może być pozywana, a także pozywać. Radca prawny w Krakowie posiada ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o obsługę prawną wspólnot mieszkaniowych. W każdym przypadku zagwarantuje merytoryczne wsparcie. Sprawne administrowanie i inwestowanie wymaga przede wszystkim znajomości prawa, a także stosowania się do jego zapisów.

Ile kosztuje korzystanie z usług adwokata?

To, ile zapłacimy, zależy od wartości przedmiotu sprawy lub jej rodzaju, natomiast w postępowaniu egzekucyjnym głównym czynnikiem jest wartość roszczenia. Dokładne opłaty za czynności adwokackie ustalane są w umowie między klientem, a adwokatem. Dość dużo w tym przypadku zależy od rodzaju sprawy i stopnia jej zawiłości. Dodatkowo adwokat rzetelnie bierze pod uwagę nakład pracy własnej. Niestety, dość często cena zależy także od renomy danej kancelarii.

Jaki jest koszt przykładowych usług u adwokata?

Przykładowe stawki w przypadku spraw cywilnych zależne od wartości sporu wynoszą od 60 zł do nawet 7 200 zł w momencie, gdy wartość sporu wynosi powyżej 200 tyś zł. Sprawa rozwodowa kosztuje minimum 360 zł, ustalenie ojcostwa – 240 zł. W przypadku spraw karnych i wykroczeń, minimalne stawki dochodzenia wynoszą 180 zł. Obrona przed sądem rejonowym to od 180 zł do 420 zł.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Kurs sommelierski – co to? Kto może odbyć takie szkolenie?

1 kwietnia 2021

Wino to bardzo popularny napój na całym świecie. Spożywa się go na wiele różnych okazji, dlatego też warto mieć, chociażby podstawową wiedzę na ten temat. Aby dowiedzieć się czegoś nowego,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady