środa, 27 listopada 2024r.

Surdopedagogika i tyflopedagogika – czym są te kierunki studiów? Wybierz kierunek, który spełni Twoje oczekiwania

photo 1579389083078 4e7018379f7ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Wiele kierunków studiów podyplomowych, pozwala na konkretne dopasowanie kierunku do swoich zainteresowań i oczekiwań. Duża liczba osób stawia na kierunki związane z pracą z osobami niepełnosprawnymi. Do studiów cieszących się sporym zainteresowaniem, zalicza się surdopedagogikę i tyflopedagogikę. Czym są te kierunki i gdzie można pracować po ukończeniu takich studiów?

Surdopedagogika i tyflopedagogika – dowiedz się więcej o tych kierunkach studiów

Studia podyplomowe surdopedagogika i tyflopedagogika to kierunki, po których ukończeniu absolwenci przygotowani są do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Surdopedagogika jest działem pedagogiki specjalnej, gdzie praca polega na prowadzeniu terapii u osób o różnych poziomach niedosłuchu i u osób w ogóle niesłyszących.

Wdrożona terapia ma na celu przystosowanie osób niepełnosprawnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Zaliczamy tu naukę języka migowego, liczenia, czytania oraz innych ważnych czynności.

Tyflopedagogika to natomiast kierunek, po którym praca wiąże się z terapią osób niedowidzących i tych, które całkowicie nie widzą. Tu także wdrożone działania terapeutyczne, mają na celu jak najlepsze przystosowanie chorego do funkcjonowania. W obu tych rodzajach niepełnosprawności ważne jest zrozumienie przez pacjenta swojego problemu, nauczenie się żyć z tym żyć i zaakceptowanie.

Diagnoza terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna – uprawnienia do pracy z osobami o różnych trudnościach

Wyżej wymienione kierunki studiów uprawniają do pracy z osobami, mającymi różne problemy. Diagnoza terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna pozwala pracować z dziećmi i młodzieżą, gdzie wyróżnia się różne dysfunkcje.

Absolwenci tych studiów będą mogli pracować w przedszkolach, szkołach, a także wielu innych placówkach związanych z oświatą. Praca z osobami, mającymi różne trudności polega nie tylko na wykorzystywaniu swojej fachowej wiedzy, ale również wsparciu, empatii, zaangażowaniu i niesieniu pomocy.

Czy studia podyplomowe na wyżej wymienionych kierunkach to dobry wybór?

Studia podyplomowe cechują się krótkim czasem ich trwania. Co więcej, można zapisać się też na studia prowadzone w trybie online.

Czy jednak jest to dobry wybór i w tak krótkim czasie nauczymy się wszystkiego, co jest niezbędne do pracy z osobami wymagającymi wsparcia? W końcu chodzi tutaj o skuteczność terapii i posiadanie jak największej wiedzy.

Zakres materiału został opracowany i przygotowany w taki sposób, aby profesjonalnie przygotować studentów do ich pracy. Nie należy się zatem martwić, że studia te będą bezużyteczne, gdyż są one naprawdę wartościowe.

Może spodobać Ci się również:

Ile kalorii ma pizza? Kalorie różnych pizz

Ile kalorii ma pizza? Kalorie różnych pizz

5 czerwca 2020

Pizza jest tradycyjnym daniem kuchni włoskiej, spożywanym na co dzień przy każdej okazji. W swoich rodzimych rejonach jest zwykłą potrawą, przygotowywaną szybko i sprawnie. Polskie wariacje tej potrawy różnią się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady