poniedziałek, 06 maja 2024r.

Studia 1 stopnia – co to znaczy? Jakie określenia warto znać wybierając się na studia wyższe?

cambridge.JPGcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHx1bml2ZXJzaXR5fGVufDF8MHx8fDE2NzQ2ODg5OTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Kończąc liceum i planując kontynuację nauki na uczelni wyższej wiele pojęć oraz innych kwestii może być dla nas niezrozumiałe. Jest to oczywiście całkowicie normalne, ponieważ jesteśmy w tym przypadku dopiero na początku drogi. Wiele osób przeglądając ofertę uczelni, trafia na określenie studia I stopnia. Co więc dokładnie powinniśmy wiedzieć o studiach I stopnia?

Studia I stopnia – co oznacza to określenie?

Studia, które określane są, jako I stopnia skierowane są dla osób, które ukończyły szkołę średnią lub liceum. Ponadto bardzo ważnym warunkiem dostania się na studia w Szczecinie jest zdanie matury. Na uczelniach wyróżnia się studia I stopnia, studia II stopnia, studia inżynierskie, studia podyplomowe oraz doktoranckie.

W przypadku studiów I stopnia student kończy je uzyskując tytuł licencjat. Natomiast studia II stopnia kończą się obroną pracy magisterskiej, a tym samym uzyskaniem tytułu magistra.

Na samym początku studiów studenci muszą odbyć kolejno studia I i II stopnia. Oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał dalej kontynuować naukę Akademia Nauk Stosowanych zaprasza wszystkich chętnych.

Studia stacjonarne i niestacjonarne

Każdy, kto wybiera się na uczelnię wyższą, powinien wiedzieć, co oznaczają studia stacjonarne i niestacjonarne. W przypadku tych pierwszych nauka odbywa się od poniedziałku do piątku. W tym czasie prowadzone są wykłady dla studentów.

Nieco inaczej wygląda to na studiach niestacjonarnych, czyli tzw. zaocznych. Tutaj nauka odbywa się w weekendy. Zjazdy organizowane są najczęściej, co 2 lub 3 tygodnie.

Niekiedy studenci muszą pojawiać się również na zajęciach w piątki, jednak kwestia ta zależy już od konkretnej uczelni i kierunku, jaki zostanie wybrany. Każda z tych form studiów ma swoje wady i zalety, a więc osoba chcąca kontynuować naukę na uczelni wyższej musi się zastanowić, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Studia I stopnia – czy są wystarczające?

To, który kierunek wybierzemy i jaki tytuł uzyskamy w trakcie naszej całej nauki na uczelni, zależy od nas samych. Niekiedy studia I stopnia dla studentów są wystarczające i kończą oni naukę w momencie obrony pracy licencjackiej.

Zdarza się również, że wielu studentów chce kontynuować studia i planuje uzyskać tytuł magistra. Oczywiście nie jest to koniec możliwości, jeżeli chodzi o studiowanie, gdyż mamy tutaj do wyboru również studia inżynierskie, podyplomowe, czy doktoranckie. Na ostateczny wybór wpływają też chęci do nauki i to, co osiągnęliśmy w czasie poprzednich studiów.

Może spodobać Ci się również:

Cechy pionowych centrów obróbczych CNC

Cechy pionowych centrów obróbczych CNC

31 sierpnia 2020

Pionowe centrum obróbcze to wyspecjalizowana maszyna przeznaczona do precyzyjnego wykonywania metalowych elementów za pomocą wielu narzędzi. W jednym cyklu pracy może zarówno wiercić, jak i frezować czy gwintować. Obróbka wykonywana…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady