piątek, 19 kwietnia 2024r.

Wynajem busa – ile za kilometr?

unnamed file 10

Chcąc wybrać się w podróż większą grupą, możemy napotkać wiele problemów logistycznych, chociażby związanych z transportem. Jechanie na wycieczkę na 3 samochody jest męczące i drogie, poruszanie się publicznymi środkami transportu, może bardzo nas ograniczać. Wynajem busa w tym wypadku wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak wynająć brygadówkę?

Brygadówki 7 osobowe Białystok to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli mamy w planach podróżowanie większą grupą. Wynajęcie brygadówki pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, czas, a także da większą swobodę podczas wycieczki. 

Zacznijmy od znalezienia dobrej oferty, która mieści się w naszym budżecie. Nie sugerujmy się wyłącznie ceną, ale przede wszystkim opiniami o danej firmie, które bez problemu znajdziemy w sieci. Najlepiej zdecydować się na współpracę z wypożyczalnią z polecenia, jednak wiadomo, że nie zawsze jest to możliwie.

Co warto mieć na uwadze?

Decydując się na wynajem busa, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim stan techniczny pojazdu. Musi być on sprawny, nowoczesny, nie wynajmujmy busa, który jest mocno wyeksploatowany. Sprawdźmy ciśnienie w oponach, systemy ABS + EBV + wspomaganie nagłego hamowania, zapytamy o AC i OC. Ubezpieczenie musi obejmować kolizję, ale także auto zastępcze w przypadku, gdy bus odmówi posłuszeństwa na trasie.

Umowa powinna być skonstruowana w jasny sposób, nie bójmy się pytać o koszty oraz inne rzeczy, które są dla nas niejasne. Ważne jest to, aby później nie było żadnych niedomówień. 

Jakie koszty?

Zazwyczaj ceny są podawane za dobę i wahają się od 150-350 złotych w zależności od wybranego pojazdu. Jeżeli chodzi o limity kilometrów, to można spodziewać się, że granica będzie sięgać około 1000km dziennie. Oczywiście im wynajem będzie dłuższy, tym ceny będą korzystniejsze, warto mieć to na uwadze.

Koszty będą uzależnione także od tego, w jakim mieście korzystamy z usług wypożyczalni. W mniejszych miejscowościach koszty na pewno będą nieco niższe, niż w dużych miastach, trzeba się z tym liczyć.

Podróżowanie busem jest bardzo wygodne i daje dużą swobodę, dlatego jeżeli wybieramy się na wycieczkę paczką znajomych albo z rodziną, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas i pieniądze, bo nie musimy podróżować na 2 czy 3 samochody. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie, które zawsze powinno być priorytetem. Weźmy ze sobą dwóch  kierowców, aby nie przeciążać jednej osoby.

Może spodobać Ci się również:

photo 1591375462469 62f189694738cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8Y2F0YWxvZyUyMGNvc21ldGljc3xlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5MjMyixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak zarobić dodatkowe pieniądze? Sprawdź, gdzie uzyskasz dodatkowy dochód

1 grudnia 2023

Coraz częściej zachodzi konieczność zarobienia dodatkowych pieniędzy. Duże wydatki to główny i negatywny czynnik wpływający na nasz budżet. Szukając ogłoszeń dodatkowej pracy, można natkać się na wiele różnych ofert. Wśród…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady