piątek, 19 kwietnia 2024r.

Pianka PUR, jako idealne docieplenie domu

Pianka PUR, jako idealne docieplenie domu

Izolacja termiczna budynku mieszkalnego spędza sen z powiek właścicielom domów budowanych według starych projektów. Ocieplenie na nowo domku jednorodzinnego wiąże się z czasochłonnym i kosztownym procesem. Jednakże, w przypadku zachowania ciepłego i przytulnego ogniska domowego, takie ocieplenie trzeba wykonać.

Wśród materiałów izolacyjnych wymienia się głównie wełnę mineralną i styropian. Te materiały nadal są bardzo popularne, choć mają też swoje wady. W związku z tym coraz większą popularnością cieszy się piana poliuretanowa, w skrócie piana PUR.

Co to jest pianka PUR?

Piana PUR – to poliuretan, czyli polimer złożony z dwóch składników: izocyjanianu oraz poliolu. Piana poliuretanowa nakładana jest na podłoże metodą natryskową przez wysokociśnieniowy agregat. W miejscu zastosowania wytwarza pęczniejącą i szybko zastygającą warstwę izolacyjną. Tym samym jej efektywność jest niezwykle wysoka, a skuteczność izolacji potwierdzona wielokrotnie.

Izolacja powierzchni pianką poliuretanową nie wymaga zbyt wiele czasu. Natrysk na niewielki dom jednorodzinny to procedura trwająca kilka do kilkunastu godzin. W przypadku pozostałych materiałów izolacyjnych czas wydłuża się na kilka do kilkunastu dni.

Zalety izolacji pianą PUR

Taka izolacja jest przede wszystkim wydajna. Ocieplenie poliuretanem przekłada się na oszczędności w energii grzewczej. Szczelnie pokrywa wszystkie zakamarki oraz można zastosować ją tak na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Trudno dostępne miejsca, tradycyjnymi metodami, ciężko jest wypełnić. Powstają mostki termiczne i często przez niewielkie otwory ucieka ciepło. Stosując pianę PUR można mieć pewność, że żadne rozszczelnienie nie grozi zaizolowanemu budynkowi.

Przydatna jest zimą, kiedy ważne jest zatrzymanie w budynku ciepła, ale również sprawdza się latem. Dobra izolacja nie pozwoli na wymieszanie gorącego powietrza z zewnątrz z przyjemnym chłodem wewnątrz domu. Tym samym jest wsparciem dla rekuperatorów, klimatyzatorów i oczywiście pieców grzewczych.

Korzyści nie tylko ekonomiczne izolacji PUR

Właściwości piany PUR nie ograniczają się tylko do termicznej izolacji. Warto zaznaczyć, że izolacja dźwiękowa ma niemniejsze znaczenie, szczególnie, gdy dom znajduje się na obszarze o dużym natężeniu hałasu. Izolacja pianką PUR sprawia, że ściany są dźwiękoszczelne.

Ma szerokie zastosowanie w obiektach takich, jak studia nagrań, gdzie akustyka ma priorytetowe znaczenie. Pokrycie domu izolacją poliuretanową to wiele korzyści. Jej odporność wytrzymałość oraz skuteczność pozwala cieszyć się ciepłym i cichym wnętrzem przez wiele lat.

Może spodobać Ci się również:

photo 1573435567032 ff5982925350cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxkb2clMjBjYXR8ZW58MXwwfHx8MTY0NTAxOTg2Mgixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wygląda wścieklizna u kota? Sprawdź w jaki sposób rozpoznać objawy choroby

1 lutego 2023

Wydawać by się mogło, że choroby atakują tylko ludzi. Niestety infekcje dotykają innych organizmów, dlatego również nasze koty mogą być narażone na różne infekcje. Niektóre choroby, takie jak nosówka łatwo…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady